Rumunští ragbisté předvedli největší obrat v historii mistrovství světa

Rumunští ragbisté slaví na mistrovství světa vítězství nad Kanadou. | foto: Reuters

6 2015
Už prohrávali 0:15, jenže pak se rumunským ragbistům povedl největší obrat v historii mistrovství světa. Kanadu nakonec porazili 17:15, vítězství jim zajistil tři minuty před koncem z trestného kopu Florin Vlaicu.

Zatímco Kanaďané se v duelu dvou týmů bez šance na postup do čtvrtfinále rozloučili s turnajem čtvrtou porážkou, rumunský celek čeká ještě nedělní zápas s Itálií. V případě vítězství obsadí třetí místo ve skupině D a bude mít jistou účast na příštím světovém šampionátu v roce 2019 v Japonsku.

Kanada se navzdory dalšímu nezdaru zapsala do historie. Její křídelník D.T.H. Van Der Merwe položil pětku i ve čtvrtém utkání ve skupině, což se před ním povedlo jen Velšanovi Shanu Williamsovi v roce 2007. Jihoafrický rodák Van Der Merwe se stejně prosadil i v předchozích zápasech proti Irsku, Itálii a Francii.

K úspěchu však jeho pětka opět nevedla. Rumunsku se v závěrečných 28 minutách povedl dokonalý obrat. Dvěma pětkami se na něm podílel kapitán Mihai Macovei. K vítězství pomohlo Rumunům i vyloučení Jebba Sinclaira osm minut před koncem za stavu 15:7 pro Kanadu, která ve čtrnácti lidech náskok neudržela.