Gymnasté na finále MS nedosáhli. Konečnému chybělo šest míst

Český reprezentant Daniel Radovesnický se do finále víceboje na MS v Antverpách neprobojoval. Skončil na 31. místě. | foto: AP

1 2013
Finále víceboje na gymnastickém mistrovství světa v Antverpách bude bez českých závodníků. Nejlepší z nich Martin Konečný skončil v kvalifikaci třicátý a zůstal šest příček od postupu. Hned za ním se umístil Daniel Radovesnický.

Do finálových bojů víceboje postoupilo 24 závodníků, z první pozice olympijský vítěz a trojnásobný světový šampion Kohej Učimura z Japonska.

Alespoň k místu finálového náhradníka chybělo Konečnému 1,059 bodu. Nejlepší výkon předvedl na oblíbené hrazdě, na níž skončil osmnáctý. Další český reprezentant Jindřich Panský startoval pouze v prostných a obsadil 66. příčku.

Ženská kvalifikace vyvrcholí ve středu, zasáhnou do ní i české gymnastky Kristýna Pálešová a Alice Jáňová.