Zuzana Hejnová ve finále běhu na 400 m překážek na MS v Moskvě (18.45 hod)
Američanky na ní vůbec neměly. Hejnová časem 52,83 vylepšila český rekord o dvě desetiny. Bylo to suverénní české atletky, která po doběhu vzala českou vlajku a pobíhá před tribunami.
Hejnová má zlato! Zbytek pole zcela převálcovala! Vyhrála v čase 52,83.
Hejnová zatím bojuje s nejlepšími, do cílové rovinky vbíhá první.
Hejnová začala pomaleji, Demusová v dráze před ní ji utíká.
Start!
Atletky zaklekly do bloků, hlasatel se snaží utišit moskevské publikum.
Pojď, Zuzi! křičí na Hejnovou před startem šéftrenér Dvořák.
Zarputile vypadá Childová v poslední, osmé dráze. Ta by však neměla patřit mezi největší soupeřky české překážkářky.
Hlasatel představuje účastnice finálového běhu. Hejnová ve třetí dráze vystrčila jazyk a zamávala divákům.
Finalistky běhu na 400 m překážek už se svlékly do dresů.
Česká překážkářka si zkouší start, z bloků vyrazila současně s Američankou Demusovou.
Zuzana Hejnová si ve třetí dráze rovná startovní bloky.
Zatímco stadionem zní americká hymna pro Lashawna Merritta, vítěze běhu na 400 m, přichází ke startovním blokům finalistky běhu na 400 m překážek.
Technická četa už uklidila stýplařské překážky a staví překážky pro čtvrtkařky.
Skončilo poslední běžecké finále před ženským závodem na 400 m překážek. Běh na 3000 m překážek vyhrál Keňan Ezekiel Kemboi.
Stadion v Lužnikách je ve čtvrtek zaplněn tak na osmdesát procent. Potleskem nejvíc ženou dopředu výškaře.
Šéftrenér Tomáš Dvořák sleduje dění na stadionu v Lužnikách před finále na 400 m překážek v klidu. "Nervózní nejsem. Nepochybuju o ní," řekl k Hejnové.
Ve finále běhu na 400 m překážek se představí osm nejlepších v následujících drahách: 1) Hanna Jaroščuková (Ukr.) 2.) Nickiesha Wilsonová (Jam.) 3.) ZUZANA HEJNOVÁ 4.) Lashinda Demusová (USA) 5.) Perri Draytonová (Brit.) 6.) Dalilah Muhammadová (USA) 7.) Hanna Titimecová (Ukr.) 8.) Eilidh Childová (Brit.)
v Moskvě je Hejnová největší favoritkou. Do finále postoupila zcela suverénně: rozběh vyhrála za 55,25 s, v semifinále zvítězila za 53,52 s.
V posledním závodě před MS, na Diamantové lize v Londýně zlepšila česká překážkářka národní rekord na 53,07 s.
Letošní sezona je její životní, v žádném z dosavadních deseti startů nenašla přemožitelku. Díky pěti triumfům v závodech Diamantové ligy ovládla celkové pořadí disciplíny v prestižním seriálu.
Po skončení loňské sezony udělala Hejnová zásadní změnu - ze skupiny Rychlý holky, kde ji vedla Martina Blažková, přestoupila ke kouči Daliboru Kupkovi.
Zlomem její kariéry byly loňské olympijské hry. V Londýně skončila česká překážkářka na třetí pozici.
V Tegu 2001 si Hejnová poprvé zaběhla ve finále světového šampionátu, skončila sedmá.
Při prvních třech startech - v Helsinkách 2005, Ósace 2007 a Berlíně 2009 - skončila v semifinále.
Česká překážkářka Zuzana Hejnová startuje ve 26 letech na mistrovství světa popáté.
Finále běhu na 400 m překážek je naplánováno na 18.45 SELČ.