Mladý tým je čtvrtý

24 2000
Fotbaloví reprezentanti prohráli s pořádajícím Německem v utkání o třetí místo a skončili čtvrtí na mistrovství Evropy hráčů do 18 let. Nepřidali tak třetí medaili ke dvěma stříbrným z letošních evropských šampionátů hráčů do 16 a 21 let. Ještě v poločase reprezentanti vedli. Už ve 2. minutě si naběhl Baroš na dlouhý pas, utekl a podél brankáře vstřelil gól. Němci sice převzali iniciativu, ale takticky vyzrálý výkon českého týmu jim mnoho nedovolil. V závěru poločasu mohli Češi zvýšit, ale Pešír nastřelil gólmana a gól po následném rohu rozhodčí pro údajný ofsajd neuznal. Druhý poločas byl jiný. Němci brzy vyrovnali a zanedlouho už vedli. Prohrávající museli otevřít hru a vzápětí prohrávali o dva góly. Bylo rozhodnuto.
Branky: 49. Gemiti, 63. Auer, 70. Jungnickel - 2. Baroš. ŽK: Teber - Vidlička, Lafata, Besta. Diváků: 3000. Poločas: 0:0. Sestava: Čech - Křap - Besta, Bureš - Vidlička (75. Kobylík), Rožboud (64. Šedivec), Hübschmann, Macek - Pešír, Baroš, Lafata (78. Jendruščák).