Brazilské volejbalistky odvrátily ostudu, otočily zápas s Tureckem

DLOUHO SE NEDAŘILO. Brazilské volejbalistky se na výhru nad Tureckem pořádně nadřely. | foto: FIVB

27 2014
Čínské volejbalistky i po čtvrtých zápasech procházejí světovým šampionátem v Itálii bez ztráty setu. Ostatní favorité poprvé drobně zaváhali, ale na vítězné vlně se udrželi. Nejvíce se nadřely olympijské šampionky Brazilky, které prohrály první dva sety s Tureckem, ale nakonec zápas otočily.

Den před závěrečnými zápasy v základních skupinách už má dvanáct týmů jistý postup do další fáze. V neděli se bude bojovat o poslední čtyři volná místa.

Domácí Italky ztratily první set zápasu s Německem, ale po výhře 3:1 zůstaly v čele skupiny A. V této skupiny, která se hraje v Římě, je už jasno o všech čtyřech postupujících, protože Argentina ani Tunisko jěště nezískaly ani bod a jsou už dávno vyřazeny.

V neděli se mezi sebou utkají nejvýše nasazené týmy všech skupin, a protože se jim vzájemné výsledky budou započítávat i do další fáze, dají se očekávat zajímavé bitvy. Bojovat se bude i o poslední postupová místa. Po jednom jsou volná ve skupinách B v Terstu a C ve Veroně. Skupina D v Bari má dokonce otevřena ještě dvě místa.

Skupina A (Řím): Chorvatsko - Tunisko 3:1 (6, -21, 16, 13), Dominikánská republika - Argentina 3:1 (13, 20, -19, 18), Itálie - Německo 3:1 (-21, 17, 10, 18).

6. Tunisko 4 0 4 1:12 0

Skupina B (Terst): Bulharsko - Kamerun 3:0 (16, 20, 23), Srbsko - Kanada 3:1 (7, -26, 21, 15), Brazílie - Turecko 3:2 (-17, -22, 19, 21, 10).

6. Kamerun 4 0 4 1:12 0

Skupina C (Verona): Kazachstán - Mexiko 3:0 (12, 16, 21), Rusko - Nizozemsko 3:1 (-19, 13, 25, 16), USA - Thajsko 3:0 (15, 23, 20).

6. Mexiko 4 0 4 1:12 0

Skupina D (Bari): Belgie - Ázerbájdžán 3:0 (21, 12, 21), Japonsko - Portoriko 3:0 (21, 20, 19), Čína - Kuba 3:0 (15, 11, 18).