Mistrovství světa v alpském lyžování

Garmisch-Partenkirchen od 8. do 20 února

Šárka Záhrobská - slalom, obří slalom, superobří slalom, superkombinace
11. 2. 1985
Při šesté účasti na mistrovství světa bude třetí žena olympiády ve Vancouveru obhajovat stříbrnou medaili ve slalomu z Val d´Isere, cenný kov získala na posledních třech šampionátech. V této sezoně nezvykle ani jednou nevystoupila na stupně vítězů, v generálce na MS - slalomu ve Zwieselu - dojela pátá.

Klára Křížová - superobří slalom, sjezd, superkombinace
13. 7. 1989
Atmosféru šampionátu si užije podruhé v kariéře, je specialistkou na rychlostní disciplíny. Na sezonu se připravovala s francouzským národním týmem, ale ve Světovém poháru letos ještě nedokázala bodovat. Jejím maximem je 20. místo ze sjezdu ve Svatém Mořici.

Eva Kurfürstová - slalom
30. 8. 1977
Veteránka českého týmu působí v reprezentaci od roku 1993, jako nejzkušenější absolvovala devět mistrovství světa. Soustředí se na technické disciplíny, slalom je její nejsilnější. Loňské zranění kolena a následná operace jí předčasně ukončily sezonu, v té letošní chce zpátky.

Andrea Zemanová - superobří slalom
17. 1. 1993
Jedna z osmičky reprezentantů, kteří budou na šampionátu startovat poprvé. Nadějná osmnáctiletá juniorka skončila na nedávném mistrovství světa juniorů devátá v kombinaci.

Kateřina Pauláthová - obří slalom, superobří slalom
23. 7. 1993
V minulé sezoně se stala dvojnásobnou mistryní republiky - ovládla obří slalom a superkombinaci. Až v této sezoně zažila premiéru ve Světovém poháru, obří slalom v Söldenu nedokončila, do obřího slalomu ve Zwieselu se nekvalifikovala.

Michaela Smutná - slalom
11. 5. 1987
Potřetí zažije atmosféru vrcholu sezony, v Santa Catarině nedokončila druhé kolo slalomu, ve švédském Are o dva roky později byla čtyřicátá. V rámci letní přípravy závodí v parkurových kláních.

Pavla Klicnarová - sjezd
2. 1. 1988
Na MS si zazávodí poprvé, dosud startovala jen v závodech kategorie FIS, kde vystoupila na stupně vítězů - v obřím slalomu v Albrechticích byla třetí.

Martina Dubovská - slalom
27. 2. 1992
Osmnáctiletá závodnice startovala těsně před mistrovstvím světa na šampionátu juniorů ve švýcarské Crans-Montaně. Slalom nedokončila, v obřím slalomu dojela na 31. místě.

Tereza Kmochová - obří slalom
26. 9. 1990
Ještě loni byla juniorkou, letos zažije lyžařka s poruchou sluchu povelkou seniorskou premiéru. Na nedávné univerziádě v tureckém Erzurumu bylo jejím maximem 16. místo v superkombinaci. Na Karlově univerzitě studuje obor molekulární biologie.

Daniela Marková - obří slalom
17. 9. 1985
Na šampionátu v Ga-Pa zažije premiéru, má za sebou pět závodů Světového poháru. Maximem je 40. místo ze superkombinace v Zauchensee v roce 2009.

Ondřej Bank - slalom, obří slalom, superobří slalom, sjezd, superkombinace
27. 10. 1980
Aktuálně nejlepší tuzemský sjezdař putuje na mistrovství světa popáté, kvůli zlomenině nohy, kterou si přivodil v pádu při tréninku na sjezd v Kitzbüheli, nezávodil na tom posledním ve Val d´Isere. V superkombinaci má reálnou šanci na medaili.

Kryštof Krýzl - slalom, obří slalom, superobří slalom, sjezd, superkombinace
12. 10. 1986
Má zkušenosti ze tří šampionátů, Ve Val d'Isere byl osmý ve slalomu, jenže před sezonou při soustředění v Chile se zranil a pochroumaný kotník si vyžádal měsíc léčení. Z aktuálního ročníku SP si odnesl jediné body za superkombinaci v Chamonix, byly to jeho první body po roční odmlce.

Filip Trejbal - slalom
5. 1. 1985
Juniorský mistr světa z Bardonecchie 2005 startoval už na třech seniorských šampionátech, je slalomářským specialistou - posbíral body v Levi, Adelbodenu i Kitzbühelu. Předloni ve Val d´Isere vypadl v prvním kole, když ke slalomu nastoupil pouhých šestnáct dní po operaci slepého střeva.

Martin Vráblík - slalom, obří slalom, superkombinace
4. 7. 1982
Na mistrovství světa cestoval už čtyřikrát, v reprezentaci funguje od roku 2003. Dosavadními vrcholy jeho kariéry byla vystoupení na olympiádě v Turíně a zisk třech zlatých na domácím šampionátu 2008. Poslední dvě sezony promarodil se zády a kolenem. Připravuje se Slováky.

Petr Záhrobský - superobří slalom, sjezd
30. 11. 1980
Zkušeného lyžaře čeká už šestý šampionát, v posledních dvou sezonách se začal specializovat na rychlostní disciplíny a v nich se dočkal životních úspěchů - vyhrál dvakrát po sobě hodnocení Evropského poháru.

Adam Zika - obří slalom
Narozen: 16. 8. 1989
Talentovaný sjezdař si do Ga-Pa veze formu, na univerziádě v Turecku zkompletoval sbírku medailí - vítěz superobřího slalomu a bronzový muž ze superkombinace získal na závěd stříbro v obřím slalomu. Ve své první seniorské sezoně se stal dvojnásobným republikovým medailistou.

Mark Syrovatka - superobří slalom, sjezd
Narozen: 25. 4. 1989
Původem Kanaďan závodí za Spartak Rokytnice. Dosavadním sportovním vrcholem byla účast v závodech kategorie FIS a pódiová umístění v Jihoamerickém poháru.