Zase čtvrtá. Evropská medaile triatlonistce Frintové unikla

Vendula Frintová - ilustrační foto | foto: PR Česká triatlonová asociace

16 2017
Deset sekund dělilo Vendulu Frintovou na mistrovství Evropy v triatlonu od medaile, české reprezentantce se však v Kitzbühelu znovu potvrdilo, že kontinentální šampionát pro ni v poslední době nekončí šťastně. Potřetí za sebou skončila na ME čtvrtá.

Frintová byla čtvrtá vloni v Lisabonu i předloni v Ženevě. Tentokrát byla nejblíže k tomu, aby získala na kontinentálním šampionátu třetí medaili v kariéře.

V roce 2011 skončila druhá v Pontevedře a o dva roky později vybojovala bronz v turecké Alanyi. K rozšíření sbírky jí nepomohl ani třetí nejlepší čas v závěrečném běhu.

Závod skončil dvojnásobným britským triumfem, zvítězila Jessica Learmonthová před Sophií Coldwellovou, českou reprezentantku porazila ještě Italka Alice Bettová.

Druhá česká triatlonistka v závodě na 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu Jana Kuříková obsadila 14. místo. Také závod juniorek měl britskou vítězku zásluhou Kate Waughové, na 32. místě skončila Alžběta Hrušková. Anna Hrdličková po pádu na kole vzdala.

Mistrovství Evropy v triatlonu v Kitzbühelu

Ženy: 1. Learmonthová 1:57:50, 2. Coldwellová (obě Brit.) -15, 3. Bettová (It.) -41, 4. Frintová -51, ...14. Kuříková (obě ČR) -2:47.

Juniorky: 1. Waughová (Brit.) 59:20, ...32. Hrušková -3:05, Hrdličková (obě ČR) nedokončila.