Čeští pozemkáři prohráli na ME se Španělskem, ale těšili se z gólu

Pozemní hokej - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

17 2013
Čeští pozemní hokejisté vstoupili do mistrovství Evropy v Boomu porážkou 1:6 se Španělskem. Jedinou branku dal Tomáš Procházka a postaral se o velkou radost. Jedná se o historicky první střelecký úspěch reprezentace v elitní skupině.

Výběr německého trenéra Chrise Fausta držel s favorizovaným soupeřem krok jen v úvodním poločase, díky Procházkovi dokonce z trestného rohu snížil na 1:2. Španělé však ještě do přestávky přidali třetí gól a ve druhém dějství vítězství zvýraznili.

Český tým, jehož dalšími soupeři jsou domácí Belgie a olympijští vítězové a obhájci titulu Němci, se ve vrcholné divizi mistrovství Evropy představil podruhé. Při první účasti v roce 2007 v Manchesteru nevstřelil v šesti zápasech ani branku a se skóre 0:31 sestoupil.

Mistrovství Evropy v pozemním hokeji v Boomu (Belgie)