Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moravec a Soukalová vyhráli stíhačky na letním českém mistrovství

Gabriela Soukalová při mistrovství republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. | foto: Michal Klíma, MAFRA

31 2014
Nejúspěšnější čeští biatlonisté z olympijských her v Soči Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová dnes na letním domácím šampionátu na kolečkových lyžích vyhráli stíhací závody. Oba si spravili chuť po sobotních nevýrazných výkonech ve sprintu. Využili při tom toho, že se startovalo postupně v pětisekundových intervalech, nikoliv podle odstupů ze soboty.

Pro Moravce se ani stíhací závod nevyvíjel ideálně, po třech chybách při úvodní položce byl až na konci první desítky. Postupně se ale propracovával dopředu. "V můj prospěch se závod zlomil po první stojce. Tam se mi podařilo dát nulu, zatímco soupeři chybovali," uvedl na webu Českého svazu biatlonu.

Pomohlo mu také kuriózní zaváhání vítěze sprintu Michala Šlesingra, který na domácí trati zabloudil. Vzhledem ke zkráceným intervalům se raději nechal soupeři dojet a další úvahy o taktice se mu staly osudnými.

Fotogalerie

"Pak jsem opět začal přemýšlet nad tím, zda by nebylo vůbec nejlepší se nechat ještě předjet. No, a než jsem to domyslel, už jsem jel po jiném okruhu," popisoval moment, který ho připravil o vedení. Pak přišly ještě chyby na střelnici a výsledkem bylo páté místo.

Na rozdíl od sprintu, v jehož průběhu musela na čtyři trestné okruhy, se naopak střelecky poměrně dařilo Soukalové. Se dvěma chybami vyhrála o půl minuty před Slovenkou Terézií Poliakovou. "Střelba mě zachránila, protože se mi běželo opravdu hodně špatně, moc jsem nemohla," uvedla.

Čtyřikrát netrefila terč vítězka sprintu Veronika Vítková a byla celkově třetí.

MČR v letním biatlonu v Letohradu

stíhací závody

Muži: 1. Moravec 31:47,1 (6 tr. okruhů), 2. Vojík -21,9 (3), 3. Soukup (všichni SKP Kornspitz) -31,1 (5).

Junioři: 1. Václavík (Jilemnice) 32:53,3 (7).

Ženy: 1. Soukalová (SKP Kornspitz) 28:07,0 (2), 2. Poliaková (SR) -31,7 (4), 3. Vítková -39,0 (4), 4. Puskarčíková (obě SKP Kornspitz) -1:07,7 (2).

Juniorky: 1. J. Jislová (SKP Kornspitz) 31:46,9 (2).

Autor:


On-line celý on-line

Po stříbrné medaili a dvou pátých místech už na poslední vystoupení na šampionátu nezbývalo Ondřeji Moravcovi dost sil. Cílem hromadného závodu v Hochfileznu projel na šestnáctém místě.Moravec: Super mistrovství. Ale dnes už jsem na to vážně neměl

On-line reportáž končí, díky za pozornost, kterou jste věnovali nejen jí, ale i těm z ostatních závodů v Hochfilzenu. Biatlonový šampionát je minulostí, Češi získali čtyři medaile (jedno zlato, dvě stříbro a jeden bronz). Ze stránek iDNES.cz rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a počkejte si také na bezprostřední ohlasy od našeho reportéra Tomáše Macka. Hezký zbytek nedělního odpoledne!Najdete na iDNES.czmobilní verze