Mikloško slavil penaltou

11 2000
L o n d ý n - Veterán v brance Luděk Mikloško, opora Queens Park Rangers, v sobotu nádherně oslavil 39. narozeniny.
Veterán v brance Luděk Mikloško, opora Queens Park Rangers, v sobotu nádherně oslavil 39. narozeniny. Při zápase v Blackburnu chytil ve 42. minutě penaltu a zachránil svému mužstvu bod za remízu 0:0. "Míč letěl metr a půl vedle mě po pravé ruce," popisoval bývalý reprezentant penaltu, kterou střílel útočník Matt Jansen. "Chytil jsem to. Doma jsme to oslavili, otevřeli jsme večer lahev šampaňského." Mikloško už chytil penaltu před měsícem, kdy po delší přestávce opět nastoupil, a to proti Huddersfieldu. "Hráli jsme doma, bylo to asi šest minut před koncem za stavu dva dva," připomněl okamžik, jímž i tehdy zajistil mužstvu bod. Kvůli zranění ramene Mikloško téměř celou minulou sezonu nehrál, nyní je však znovu jedničkou v týmu a dostává se do formy. "Musím to zaklepat, fyzicky se cítím velmi dobře. Žádné problémy nemám," řekl. Smlouva skončí Mikloškovi příští rok v červenci, o budoucnosti ještě nemá zcela jasno. V Anglii si udělal trenérskou kvalifikaci a není vyloučeno, že po ukončení kariéry bude trénovat brankáře, což už si vyzkoušel v minulé sezoně. Queens Park Rangers jsou v druhé lize druzí od konce, do nižší soutěže sestoupí tři mužstva.