Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbalisté Střešovic postoupili do osmifinále Czech Open

Florbalisté Střešovic - ilustrační foto | foto: Karel Pešek, MAFRA

14 2014
Florbalisté pořádajícího Tatranu Střešovice jako jediný český zástupce postoupili už po prvním hracím dnu elitní kategorie mužů do osmifinálové skupiny mezinárodního turnaje Czech Open. V základní skupině D jsou díky výhrám nad FbŠ Bohemians 7:3 a švédským druholigovým FBC Lerum 7:5 bez ztráty bodů.

Mistrovské Vítkovice v 'áčku' vyhrály nad Otrokovicemi 2:1 a remizovaly 5:5 se švédským celkem Pixbo Wallenstam, za který se trefil dvakrát český reprezentační útočník Patrik Dóža. Ostravané sice bodovali s jedním z hlavních favoritů turnaje, ale o postup do osmifinálové skupiny je čeká souboj se švýcarským mistrem SV Wiler-Ersigen.

Mladá Boleslav, která v létě výrazně posílila o brankáře Davida Rytycha či obránce Petra Kološe a Jana Jelínka, ve skupině B po úvodní výhře nad Bulldogs Brno 2:1 v druhém vystoupení podlehla švédskému favoritovi IBK Dalen 2:3. Rozhodující trefu zařídil český reprezentant Milan Tomašík, který celou minulou sezonu vynechal kvůli zranění kolena právě z Czech Open.

Cenný skalp si připsali i hráči FbŠ Bohemians, kteří si po porážce se Střešovicemi spravili chuť remízou s finským mistrem Happee Jyväskylä 2:2. V druhém poločase smazali dvoubrankovou ztrátu Vojtěch Bagin a Martin Šimek.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze

Elitní kategorie mužů
Skupina A:

Pixbo Wallenstam IBK - SV Wiler-Ersigen 4:4
Panthers Otrokovice - 1. SC Vítkovice 1:2
1. SC Vítkovice - Pixbo Wallenstam IBK 5:5
SV Wiler-Ersigen - Panthers Otrokovice 4:1
Skupina B:
IBK Dalen - UHC Grünenmatt 4:3
Bulldogs Brno - Mladá Boleslav 1:2
UHC Grünenmatt - Bulldogs Brno 2:1
Mladá Boleslav - IBK Dalen 2:3
Skupina C:
JM Chodov - IBF Falun 0:4
Sparta Praha - Floorball Köniz 2:4
Floorball Köniz - JM Chodov 2:1
IBF Falun - Sparta Praha 5:2
Skupina D:
FBC Lerum - Happee Jyväskylä 3:6
FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 3:7
Tatran Střešovice - FBC Lerum 7:5
Happee Jyväskylä - FbŠ Bohemians 2:2

Elitní kategorie žen
Skupina A:
Pixbo Wallenstam IBK - Bern Burgdorf Wizards 7:1
Sokol Židenice - 1. SC Vítkovice 1:2
1. SC Vítkovice - Pixbo Wallenstam IBK 1:2
Bern Burgdorf Wizards - Sokol Židenice 4:2
Skupina B:
IBK Dalen - Slovensko 7:1
FBC Liberec - Herbadent SJM Praha 11 0:5
Herbadent SJM Praha 11 - IBK Dalen 1:2
Slovensko - FBC Liberec 4:1
Skupina C:
Skoghalls IBK - IBF Dalen 0:2
Tatran Střešovice - JM Chodov 0:6
JM Chodov - Skoghalls IBK 4:0
IBF Dalen - Tatran Střešovice 5:2
Skupina D:
FbŠ Bohemians - Umea IBF 3:2
Elite Praha - ČR '19' 3:2
ČR '19' - FbŠ Bohemians 1:4
Umea IBF - Elite Praha 7:2

Autor:


Témata: Czech Open, Praha




Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze