Ogier bude v Mexické rallye útočit na třetí vítězství za sebou

Sebastien Ogier během Švédské rallye. | foto: AP

4 2015
Francouzský pilot Sébastien Ogier bude na nadcházející Mexické rallye útočit na třetí vítězství v seriálu MS za sebou. Světový šampion z posledních dvou let se na start třetího závodu sezony postaví jako lídr průběžného pořadí i vítěz předešlých dvou rallye. Po Monte Carlu a Švédsku se však poprvé pojede na šotolinových tratích.

„Poslední dvě rallye v Mexiku ukázaly, jak dobře se zde cítím. Naše Polo vždy skvěle zvládlo jízdu v řídkém vzduchu ve vysokých nadmořských výškách. Uvidí se, zda to bude platit i letos,“ uvedl Ogier. Trochu se ale obává faktu, že bude startovat jako první a soupeřům tak bude „čistit“ cestu. „Uvidíme, zda výkon našeho motoru bude schopen kompenzovat naši startovní pozici,“ řekl jednatřicetiletý jezdec, který má na kontě již 26 vítězství v MS.

Vydařený start do sezony zažívá Belgičan Thierry Neuville, jemuž patří druhé místo v šampionátu. „Mexiko je jednou z mých nejoblíbenějších rallye v posledních letech a místem, kde jsme dosáhl skvělých výsledků. Pojedu i nadále naplno a doufám, že se stejně jako před rokem dostanu na pódium,“ přál si tovární jezdec hyundaie, který loni skončil třetí za Ogierem a Jarim-Mattim Latvalou z Finska. Bronzový byl i o rok dříve, kdy jej vedle Ogiera porazil další Fin Mikko Hirvonen.

Na startu nebude chybět ani jediný český pravidelný účastník MS Martin Prokop, který si v Mexiku loni připsal nejlepší výsledek sezony, když skončil pátý. Lépe dopadl v závodech světového šampionátu jen dvakrát - v Argentině 2012 a v Německu 2013 byl čtvrtý. V průběžném pořadí seriálu patří pilotovi Fordu Fiesta RS WRC jedenácté místo.

Pořadatelé připravili trať s 21 rychlostními zkouškami, úvodní divácká v Guanajuatu se pojede v noci na pátek evropského času. Nejdelší erzeta měří 55,82 km a posádky ji absolvují až v neděli.

Mistrovství světa v rallye

Průběžné pořadí MS (po 2 z 13 soutěží): 1. Ogier (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 53 b., 2. Neuville (Belg./Hyundai i20 WRC), 3. Mikkelsen (Nor./Volkswagen Polo R WRC) oba 30, 4. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R WRC) 19, 5. Östberg (Nor./Citroën DS3 WRC), 6. Evans (Brit./Ford Fiesta RS WRC) oba 14, ...11. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 6.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen 68, 2. Hyundai 55, 3. M-Sport 32, ...6. Jipocar Czech National 10.

Témata: rallye