Raškův memoriál podruhé vyhrál skokan Hlava

Lukáš Hlava na tréninku skokanů | foto:  Michal Sváček, MAFRA

27 2016
Vítězem Memoriálu Jiřího Rašky ve skocích na lyžích se stal český reprezentant Lukáš Hlava. V pátek ve Frenštátu pod Radhoštěm zvítězil a teď přidal druhé místo za polským skokanem Aleksanderem Zniszczolem, který se díky prvenství dostal do čela Kontinentálního poháru.

O vítězi pátého ročníku Raškova memoriálu poprvé rozhodoval součet výsledků obou závodů. V konkurenci 53 skokanů ze 13 zemí se radoval Hlava, který navázal na triumf z prvního ročníku.

„Oba dny byly perfektní. Skoky jsem provedl technicky dobře a hlavně všechny soutěžní skoky byly vyrovnané. Musím se ještě zaměřit na psychiku a stabilitu těla během letu,“ uvedl v tiskové zprávě Hlava, který se dostal na třetí místo v Kontinentálním poháru.

V hodnocení Raškova memoriálu za Hlavou skončili Zniszczol a Ital Sebastian Colloredo.

Memoriál Jiřího Rašky

Druhý den závodů ve skocích na lyžích

Výsledky: 1. Zniszczol (Pol.) 247,3 b. (101,5+101,5 m), 2. Hlava (ČR) 242,1 (102+100,5), 3. Klusek (Pol.) 237,4 (98,5+101), ...11. Janda 225,3 (94+99,5), 28. Štursa (oba ČR) 203,2 (95+88,5).

Průběžné pořadí (po 6 závodech): 1. Zniszczol 223, 2. P. Prevc (Slovin.) 200, 3. Hlava 198.