Srbsko se svými výkony pasovalo do role hlavního favorita turnaje, zvláště když s přehledem ovládlo nejtěžší skupinu.
Proti Itálii byl hlavním tahounem Miloš Teodosič, který kromě 26 bodů zaznamenal i osm asistencí. Itálie už věděla, že zůstane druhá ve skupině, a tak šetřila své opory. Marco Bellineli dokonce do utkání ani nenastoupil.
Osmifinálové dvojiceSobota 12. září: 12:00 Lotyšsko - Slovinsko, 14:30 Řecko - Belgie, 18:30 Španělsko - Polsko, 21:00 Francie - Turecko. Neděle 13. září: 12:00 Chorvatsko - ČR, 14:30 Srbsko - Finsko, 18:30 Izrael - Itálie, 21:00 Litva - Gruzie. |
Ve skupině D si postup zajistili vedle Litvy a Česka také domácí Lotyši a Belgie, která po středeční prohře s Českem porazila Ukrajinu 78:71. Budoucí hráč Nymburku Maxime De Zeeuw k vítězství přispěl 11 body a čtyřmi asistencemi.
Lotyšsko mohutně podporováno domácím publikem otočilo zápas s Estonskem a vyhrálo 75:64.
Mistrovství Evropy basketbalistů |
Skupina A (Montpellier):
Polsko - Finsko 78:65 (23:20, 42:41, 58:52)
Rusko - Bosna a Hercegovina 81:61 (12:22, 31:31, 55:50)
Francie - Izrael 86:61 (22:10, 38:27, 62:48)
Tabulka
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Francie | 5 | 5 | 0 | 407:335 | 10 |
2. | Izrael | 5 | 3 | 2 | 375:384 | 8 |
3. | Polsko | 5 | 3 | 2 | 367:352 | 8 |
4. | Finsko | 5 | 2 | 3 | 387:392 | 7 |
5. | Rusko | 5 | 1 | 4 | 379:374 | 6 |
6. | Bosna a Hercegovina | 5 | 1 | 4 | 324:402 | 6 |
Skupina B (Berlín):
Srbsko - Itálie 101:82 (25:19, 48:40, 74:59)
Španělsko - Německo 77:76 (18:20, 41:38, 60:48)
Turecko - Island 111:102 po prodl. (29:22, 47:47, 74:67, 91:91)
Tabulka
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Srbsko | 5 | 5 | 0 | 433:354 | 10 |
2. | Španělsko | 5 | 3 | 2 | 448:411 | 8 |
3. | Itálie | 5 | 3 | 2 | 434:434 | 8 |
4. | Turecko | 5 | 3 | 2 | 429:459 | 8 |
5. | Německo | 5 | 1 | 4 | 370:379 | 6 |
6. | Island | 5 | 0 | 5 | 368:445 | 5 |
Skupina C (Záhřeb):
Slovinsko - Makedonie 62:51 (24:10, 31:24, 52:41)
Gruzie - Chorvatsko 71:58 (14:13, 25:28, 47:44)
Řecko - Nizozemsko 68:65 (17:19, 34:31, 52:46)
Tabulka
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Řecko | 5 | 5 | 0 | 387:340 | 10 |
2. | Chorvatsko | 5 | 3 | 2 | 359:343 | 8 |
3. | Slovinsko | 5 | 3 | 2 | 367:356 | 8 |
4. | Gruzie | 5 | 2 | 3 | 369:364 | 7 |
5. | Makedonie | 5 | 1 | 4 | 324:381 | 6 |
6. | Nizozemsko | 5 | 1 | 4 | 355:377 | 6 |
Skupina D (Riga):
Belgie - Ukrajina 79:71 (14:19, 35:39, 59:54)
Nejvíce bodů: Giller 15, Van Rossom 14, De Zeeuw a Serron po 11 - Fesenko 20, Lypovij 10, Randle a Zajcev po 9.
Lotyšsko - Estonsko 75:64 (15:29, 33:44, 55:49)
Nejvíce bodů: Strelnieks 21, Timma 15, Freimanis 11 - Arbet 16, Talts 12, Toome 10.
Litva - ČR 85:81 po prodl. (12:18, 27:37, 55:51, 69:69)
Nejvíce bodů: Kuzminskas 18, Kalnietis 15, Milaknis a Valančiunas po 13, Mačiulis 11 - Schilb 18, Hruban 12, Benda a Satoranský 11.
Tabulka
Tým | Z | V | P | S | B | |
1. | Litva | 5 | 4 | 1 | 360:336 | 9 |
2. | Lotyšsko | 5 | 3 | 2 | 348:339 | 8 |
3. | ČR | 5 | 3 | 2 | 370:342 | 8 |
4. | Belgie | 5 | 3 | 2 | 370:344 | 8 |
5. | Estonsko | 5 | 1 | 4 | 316:374 | 6 |
6. | Ukrajina | 5 | 1 | 4 | 349:378 | 6 |