Maročan kraloval slavnému maratonu

6 2000
N e w Y o r k - Tříleté panování keňských vytrvalců v maratonu v New Yorku ukončil Abdelchader Muazíz, který se stal prvním marockým běžcem, jenž slavný závod vyhrál.
Tříleté panování keňských vytrvalců v maratonu v New Yorku ukončil Abdelchader Muazíz, který se stal prvním marockým běžcem, jenž slavný závod vyhrál. Sedmý z olympijského maratonu v Sydney dosáhl času 2:10:09 hodiny a v cíli byl o více než dvě minuty před pronásledovateli. Závod žen vyhrála Ruska Ludmila Petrovová. V úvodu udávali tempo vodiči, ale po patnáctém kilometru zpomalili a kupředu se vydali Muazíz a olympijský vítěz z Atlanty Jihoafričan Thugwane. Ten však odpadl a skončil nakonec šestý. Muazíz zvyšoval náskok až do 29. kilometru, než jeho tempo ochablo, přesto jasně vyhrál.

Muži: 1. El Muazíz (Mar.) 2:10:09, 2. Kosgei 2:12:30, 3. Kororia 2:12:33, 4. Korir (vš. Keňa) 2:13:00, 5. Assefa (Et.) 2:13:16, 6. Thugwane (JAR) 2:15:25. Ženy: 1. Petrovová (Rus.) 2:25:45, 2. Fiacconiová (It.) 2:26:03, 3. Okayová (Keňa) 2:26:36.

Témata: Maraton