Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Děčínský šéf přivolává nový divácký rekord a věří ve rvačku o titul

Basketbalisté Děčína slaví vítězství nad Pardubicemi. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

11 2017
Na plakátu, který jim visí v šatně i na dveřích masérny, má mužská postava zdolat deset schodů, každý znamená jednu výhru v play-off. Basketbaloví Válečníci vystoupali už na osmý schod a došli do svého finálového cíle, když zdolají ještě zbývající dva, otevřou se jim dveře do mistrovského ráje, v němž si už nepřetržitě třináct let lebedí Nymburk; také letos soupeř Děčína ve finále NBL.

„Nymburk je pořád megafavorit, porazit ho třikrát by bylo skoro nemožné. Ale letos se hraje jen jednou doma a venku, což už zní líp. Díky jinému modelu letošního finále cítíme větší šanci,“ neskrývá Lukáš Houser, generální manažer Válečníků, kteří se do finále NBL probili potřetí v řadě.

Fotogalerie

A přitom letos se s vámi moc nepočítalo, favorizovaly se Pardubice.
O to víc z toho máme dobrý pocit, ve středu to byla velká euforie. Celkově jsme hráli dobře a soupeře jsme asi trošku překvapili. Pardubicím patří kredit za celou sezonu, ale v této sérii jsme prostě měli lepší formu my. Poslední zápas jsme urvali asi tím, že jsme si byli jistější. Ze strany soupeře už byla znát nejistota, když prohráváte 1:3 jako favorit, není to snadné. Museli to mít v hlavách a my jsme si věřili.

Potřetí v řadě ve finále. Jaké na takový úspěch máte ohlasy?
Na večeři po posledním zápase v Pardubicích jsme všichni koukali do telefonů a odepisovali na blahopřání. Ty ohlasy byly ze všech stran veliké. Tím spíš, že jsme nebyli favorité a náš postup se nečekal.

Co je za vzestupem vaší formy? Především v nadstavbě NBL jste se docela trápili.
Řekl bych, že tím, že jsme v sezoně nehráli v některých zápasech tak dobře, jsme pak měli kam stoupat. Uznáváme sílu Pardubic, ale my měli pořád před sebou ten náš cíl. Nekoukali jsme vpravo - vlevo, chtěli jsme za tím jít. A povedlo se.

Lukáš Houser

Lukáš Houser

Bude se finále s Nymburkem znovu hrát na zimním stadionu?
Cítíme letos větší šanci uspět, proto jsme přemýšleli, jestli raději nezvolit naši halu. Ale už teď bychom neměli žádné lístky, zájem je obrovský. A basket se má hrát pro lidi, takže jsme se rozhodli znovu pro zimní stadion. Neznamená to ale, že tím rezignujeme na sportovní úspěch. Doufáme, že lidí přijde hodně a dotlačí nás tam, kam si přejeme.

Děčín má za sebou historicky nejúspěšnější tříletku. Může ji završit titulem?
Proč ne? My se o něj chceme poprat. Nebudeme dávat hlavu do písku, ta možnost tady prostě je. Kdyby postoupily Pardubice, tak by se o tom možná mluvilo ještě víc, protože Nymburk letos už jednu porazily. Ale my jsme s ním doma taky prohráli jeden zápas až v prodloužení. U nich je to složitější, ale začínáme doma, tak se může stát cokoliv. Můžeme je dostat pod tlak, stejně jako jsme dostali Pardubice.


Pokorný sítě Liga SportPokorný sítě Liga Sport

Porovnejte ceny, pročtěte recenze a objednejte přímo u nás.

www.Heureka.czNajdete na iDNES.czmobilní verze