Basketbalistky USK zlomily odpor Hradce až ve druhém poločase

USK - Hradec (ilustrační foto) | foto: Michal Klíma, MAFRA

23 2014
Basketbalistky USK Praha potvrdily v souboji s Hradcem Králové roli favoritek až ve druhém poločase, po prvním dějství o bod prohrávali. Obhájkyně titulu hlavně díky jednoznačné poslední čtvrtině vyhrály 78:52 a neklopýtly ani jednatřicátém duelu v soutěži.

Výrazný podíl na úspěchu Pražanek měla Jelena Dubljevičová, která zaznamenala 21 bodů a deset doskoků.

Pomalejší rozjezd měly také hráčky IMOSu Brno v městském derby s Valosunem, ale v poločase už vedly o pět bodů a nakonec zvítězily 80:61. Svěřenkyně Jana Bobrovského si upevnily druhé místo ve skupině A1 právě před dnešním soupeřem.

"První čtvrtina byla trochu nervózní z obou stran, pak už jsme soupeřky ale jednoznačně přehráli. Zejména ve druhé půlce bylo utkání zcela v naší režii," uvedl trenér Bobrovský. Nejlepší střelkyní zápasu byla Tereza Pecková s 21 body, kapitánka IMOSu Anna Jurčenková nasbírala 14 bodů a 13 doskoků.

Basketbalová liga žen - 9. kolo nadstavby

Skupina A1

IMOS Brno - Valosun Brno 80:61 (14:17, 40:35, 63:49)
Nejvíce bodů:
Pecková 21, Hanušová 17, Jurčenková 14, Keyová 12 - Spragueová 12, Šípová 10, Sedláková a Wardová po 9.

USK Praha - Hradec Králové 78:52 (16:20, 29:30, 51:46)
Dubljevičová 21, Burgrová 12, Stejskalová 11, Bartáková 10 - Křížová 15, Kuthanová 13, Stará 12.

Slavia Praha - VŠ Praha 63:67 (5:25, 30:36, 46:48)
Jonesová 18, Harapesová a Radunovičová po 10 - Pudláková 15, Vorlová 14, Kar. Elhotová 10.

Skupina A2:

Karlovy Vary - DSK Basketball 65:62 po prodl. (9:15, 29:30, 42:43, 58:58) Nejvíce bodů: Kučerová 17, Tavičová 15, Blazejewská 13, Houdková 10 - Huňková 20, Peklová 11, Skokanová  10.

Slovanka MB - SŠMH Brno 83:52 (23:13, 46:27, 67:36)
Uhrová 24, Baltičová a Minarovičová po 13, Burová 12 - Sandersová 16, Burzová 10, Šoukalová  6.

1. Trutnov 31 17 14 2344:2159 48
2. Slovanka MB 31 16 15 2166:2257 47
3. Strakonice 31 13 18 2004:2221 44
4. Karlovy Vary 31 12 19 1975:2196 43
5. DSK Basketball 31 5 26 1823:2353 36
6. SŠMH Brno 31 2 29 1594:2362 33