Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Milion za smeč. Magic Johnson vábí LeBrona Jamese na tučnou prémii

LeBron James z Miami Heat smečuje do koše Golden State. | foto: AP

4 2013
Soutěž smečařů v zámořské basketbalové NBA upadá. Kdysi nejsledovanější událost tradičního All-Star víkendu dnes už tolik neláká. Jedním z důvodů je fakt, že se klání nechtějí účastnit největší hvězdy. To by se však mohlo změnit. Legendární Magic Johnson přemlouvá k účasti LeBrona Jamese. Jeho argument? Milion dolarů, který chce dát vítězi.

Basketbaloví fanoušci nostalgicky vzpomínají na osmdesátá léta minulého století. Smečařské souboje Michaela Jordana a Dominiqua Wilkinse byly fascinující a napínavé. Oba rivalové se předháněli ve vynalézavosti - otočky o 360 stupňů, smeče z čáry trestného hodu, létání s hlavou až u obroučky.

Dnešní smečařská klání už tolik netáhnou. Účastníci se snaží, vymýšlejí stále nové věci, ale je to málo platné - jejich jména nemají takový zvuk. Jeremyho Evanse a Terrence Rosse, poslední dva vítěze, mnoho fanoušků ani nezná.

Magic Johnson, jeden z nejlepších hráčů historie, má na upadající prestiž smečařského souboje jasný lék: chce do boje povolat "Krále" LeBrona Jamese. Z jeho slov je poznat, jak moc po tom touží.

"LeBrone, prosím, jdi do toho," naléhá na nejužitečnějšího hráče ligy Johnson. "Nabízím milion dolarů. Milion od Magica pro LeBrona. Milion pro vítěze," zdůraznil třikrát svou štědrou nabídku.

James už několikrát pozvání odmítl. Kritici tvrdí, že se bojí porážky. Jeho ukázkové smeče, kterými baví diváky v rámci předzápasových rozcvičení, však ukazují, že by šanci na vítězství určitě měl.

Na naléhání od slavného Magica zatím James nijak nezareagoval. Jeho případná účast by přitom mohla smečařskou soutěž zachránit. Ozývají se totiž hlasy, že by tradiční klání mělo pro klesající úroveň skončit.Najdete na iDNES.czmobilní verze