Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Laškovné golfové video plaší obavy z prasečí chřipky v Mexiku

Z ženského turnaje v mexické Morelii. | foto: Profimedia.cz

3 2009
Turnaj National PGA Tour v mexickém golfovém resortu El Bosque Gran Jardín se přece jen uskuteční. Po vypuknutí prasečí chřipky byl původní květnový termín zrušen, nákaza se ale nerozšířila v pandemii a vedení série se na novém termínu 3. - 6. září dohodlo s pořadateli. Ti na hřiště u městečka León zvou rozverným reklamním spotem.

Jedenapadesátý ročník turnaje, podporovaného výrobcem piva Corona Light, má dotaci 650 tisíc dolarů, tedy na spodní hranici podniků této kategorie. "Děkujeme mexické golfové federaci i organizaci On Going Marketing za to ohromné množství drobných věcí, které pro přeložení učinili," nechal se slyšet prezident National Tour Bill Caffee.

Klub El Bosque měl enormní zájem na tom, aby turnaj nebyl zrušen. Získal ho totiž díky mohutnému lobbingu poprvé od tradičního dějiště Marias v Morelii. Ta leží o něco dál než León od míst s případy úmrtí či onemocnění následkem nového viru. To ale není podstatné. Spousta hráčů a návštěvníků se sem dostává z letiště v Mexico City, nebo po dálnici 45, vedoucí přímo z centra nákazy.

Reklamním videem jako by chtěli v podhorském resortu "Velká zahrada" obrátit pozornost návštěvníků od smrtelného nádechu chřipky k bezstarostnému životu. Nad křepčením figurantky ze sportu, na první pohled nepříliš zdatné golfistky, ale profesionálky ohrnují nos. "Je to příliš vážná věc," uvedla Brittany Lincicomeová, jež se účastnila dubnového turnaje LPGA Corona Championship v Morelii právě ve dnech, kdy sto kilometrů odtud umírali první lidé.

Jelikož mexický ženský turnaj nevysílala žádná televize ve Spojených státech, zuřiví příbuzní a přátelé profesionálek se zprvu nemohli dostat k rychlým informacím a místo uklidňujících zpráv na ně z internetu při zadání adresy klubu vyskakovaly upoutávky a nakašírovaná videa cestovních kanceláří, i když třebas ne tak nepřípadná jako je to na klub El Bosque.

Jak ale řekl jeden z fotoreportérů magazínu Golf Digest, jenž v obavách o zdraví zrušil cestu do Morelie, ani pohyb dámského pozadí oné golfové modelky ho nepřesvědčil, že v Leónu bude bezpečno. "Není to dobrý nápad," povzdechl si nad cestou do Mexika.

Najdete na iDNES.czmobilní verze