Kwanová porazila obě Rusky

1 2000
N i c e - Ze třetího místa po krátkém programu se Američanka Michelle Kwanová probojovala v Nice k titulu mistryně světa v krasobruslení. Stříbrnou medaili získala Ruska Irina Slucká a až třetí skončila její krajanka a obhájkyně titulu Maria Butyrská, která šla do dnešních volných jízd z první pozice. O vítězství připravila Butyrskou chyba při kombinaci trojitého toeloopa s trojitým salchowem.
Američanka tak Ruskám vrátila porážky z loňského šampionátu a z letošní Grand Prix. Butyrská ji porazila loni na mistrovství světa, Slucká pak letos na Grand Prix. Kwanová nastoupila na led jako první z poslední šestice závodnic a předvedla bezchybný výkon na hudbu z filmu "The Red Violin". Od rozhodčích za to obdržela známky od 5,6 do 5,9 za technickém hodnocení a od 5,8 do 5,9 za umělecký dojem.

Po ní přišla na řadu Butyrská, vítězka krátkého programu, která nejprve udělala chybu při kombinaci dvou trojitých skoků a následně vynechala trojitého lutze, což se výrazně podepsalo na bodovém ohodnocení. Slucká byla klidnější, v rozhodující chvíli však zaváhala a místo kombinace dvou trojitých předvedla jen trojitý s dvojitým skokem.

Kwanová získala svůj třetí mistrovský titul. První vybojovala v roce 1996, druhý o dva roky později. Nejúspěšnější zemí na šampionátu v Nice bylo co do počtu medailí Rusko, které získalo dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Mistrovství světa zakončí nedělní exhibice.