Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


kultura na víkend

23 2000
BECHYNĚ
MUZEUM VLADIMÍRA PRECLÍKA: Výstava malířů skupiny Umělecká beseda, stálá expozice V. Preclíka ZÁMECKÝ PIVOVAR: Mezinárodní symposia keramiky v Bechyni 1966 - 2000, 115 let Střední průmyslové školy keramické v Bechyni

BLATNÁ
GALERIE FOTO ART: Adolf Zika: Black and White (výstava fotografií) MUZEUM: Miliarda indických očí - výstava fotografií K. Rohové z cest po Indii

ČESKÉ BUDĚJOVICE
BIO KOTVA: Můj soused zabiják - americká krimikomedie (17.30, 20.00) KINO VESMÍR: Muž bez stínu - americký akční sci-fi thriller (17.30, 20.00) JIHOČESKÉ DIVADLO: Ženitba - komedie (sobota 19.00) DŮM UMĚNÍ: Jindřich Zeithamml: Sochy GALERIE POD KAMENNOU ŽÁBOU: Jan Šerých - Hlava v oblacích JIHOČESKÉ MUZEUM: Exotičtí bezobratlí v insektáriích, Želivský poklad, Toulky historickou krajinou WORTNERŮV DŮM AJG: Ivo Medek - Kopaninský: Vyskladněno, vystaveno - koláže, asambláže, kresby, stamp art, objekty KULTURNÍ DŮM SLÁVIE: Kostitřas live - zábavný pořad (sobota 20 hodin)

ČESKÝ KRUMLOV
KINO J a K: Gladiátor - americký výpravný velkofilm z dob vlády císaře Marka Aurelia (sobota 18.00) EGON SCHIELE ART CENTRUM: mezinárodní výstava Time - Timeless: objekty, instalace a malby, Friedl Dicker Brandeisová: olejomalby, kresby, architektonické projekty, tapiserie - výstava je uskutečněna ve spolupráci se Simon Wiesenthal Center Los Angeles, Egon Schiele - stálá expozice: dokumentace o životě a díle, akvarely a kresby GALERIE ART U SV. JOŠTA: Česká výtvarná scéna - obrazy, grafika, keramika, plastika, šperky GALERIE ČESKÉ KULTURY: České výtvarné umění GALERIE KAPLANKA: Roman Brichcín, Dagmar Brichcínová - obrazy GALERIE STODOLA: Richard Ozann - současné práce MEZINÁRODNÍ GALERIE KERAMICKÉ TVORBY: Porcelánový svět Jiřího Laštovičky, Mezinárodní výstavy keramické tvorby MINCOVNA ZÁMKU: Jan Falta - skleněné plastiky, Astera - dekorativní nápojové sklo OKRESNÍ MUZEUM: Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 19. století, Evropské průsečíky, Adalbert Stifter: Děsivě krásný svět, Johanes Urzidil: O kontinuitě lidského srdce, Ze starých šenků R.GALERIE: Bábovo léto: Helena Lišková - keramika, Miroslav Pošvic - kresby, grafika

DAČICE
KINO: Princezna ze mlejna 2 (19.30) MUZEUM A GALERIE: Příroda Turecka

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE: Současná minulost - Česká postmoderní moderna 1960 - 2000

HORNÍ PLANÁ
RODNÝ DOMEK ADALBERTA STIFTERA: Vítkův Hrádek - Symbol vzájemnosti, Památce básníka Hvozdu, Most mezi lidmi - Zvonková, Adalbert Stifter a rodný kraj - stálá memoriální expozice

JINDŘICHŮV HRADEC
KINO STŘELNICE: Spalující touha - americký erotický thriller (19.00) KD STŘELNICE: Popelka - představení pro děti Divadla Příbram (neděle 16.00) GALERIE ŠPEJCHAR: Čas pro madonu - obrazy Věry Řeřichové MUZEUM: Lidová kultura poloviny 19. století, Měšťanská kultura poloviny 19. století, Za poklady minulosti - 10 let archeologických výzkumů na Jindřichohradecku, Jan Solpera - grafiky a návrhy výtvarného řešení knih MUZEUM: Poslední léta Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou

MILEVSKO
KINO: Flintstoneovi 2 - americká komedie (17.30), Samotáři - český film (20.00) MUZEUM: Pravěk a dobrodružství v knižní ilustraci Zdeňka Buriana

PÍSEK
KINO PORTYČ: Tygrův příběh - americký animovaný film inspirovaný příběhy medvídka Pú (17.30), Cesta samuraje - americký akční thriller (20.00) KULTURNÍ KLUB: Koncert skupiny Psí vojáci (sobota 21.00) GALERIE PORTYČ: Pavel Horák: Obrazy, kresby a tisky PRÁCHEŇSKÉ MUZEUM: Petr Velíšek - výtvarná výstava (galerie), Milan Ressel - kresby, František Turek - obrazy, kresby, grafika (malá výstavní síň), Kytice - výstava obrazů (chodba muzea)

PRACHATICE
GALERIE DOLNÍ BRÁNA: Září - výstava prací Josefa Kábrta, Jaroslava Klápště, Vladimíra Komárka, a Miroslava Petříka MUZEUM: Život veřejný, život soukromý - Prachatice 1900 (ve spolupráci se Státním okresním archivem v Prachaticích) MUZEUM KRAJKY: Česká a evropská paličkovaná krajka

ROŽMBERK NAD VLTAVOU
DOLNÍ GALERIE HRADU: Plastiky Petra Schela, fotografie Miroslava Fuchse

SEZIMOVO ÚSTÍ
KINO OKO: Láska je láska - švédský psychologický snímek (17.30, 20.00) KINO SPEKTRUM: Příští správná věc - americký film (17.30, 20.00) GALERIE KOVOSVIT: Petr Pokorn a Svaz slovinských fotografů

SOBĚSLAV
KINO: Hranice lásky - americký film (neděle 20.00)

STRAKONICE
KINO OKO: Zbytečná krutost - americký film (17.30, 20.00) MUZEUM STŘEDNÍHO POOTAVÍ: Panenky - autorská a sběratelská činnost Anny Šlesingerové, Dětská a dámská bižuterie - výstava ze sbírek Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ZÁMECKÁ GALERIE: Jitka Staňková, Ludvík Baran: Masky, démoni, šaškové - výstava fotografií masopustních masek

TÁBOR
DIVADLO O. NEDBALA: Dvanáct měsíčků - představení pro děti (neděle 14.30) GALERIE AD 1551: Ilustrační tvorba Vlastimila Rady GALERIE BASTION: Obrazy Milana Purkyta HUSITSKÉ MUZEUM: Grafika Pavla Piekara

TŘEBOŇ
GALERIE U MÍŠKŮ: Ivo Pešák: Oleje

TRHOVÉ SVINY
KINO: South Park: Peklo na Zemi - americký film (19.30)

TÝN NAD VLTAVOU
SPOLEČENSKÝ DŮM: Divadlo Pod Palmovkou: Edith a Marlene - hra o životě dvou šansoniérek (neděle 19.30) MUZEUM: Stálá expozice Alfréda Radoka

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
KINO: Tik - tak - švédský film, několik příběhů z dnešního Stockholmu (20.00) HUSITSKÉ MUZEUM- WEISŮV DŮM: Obrazy Jitky a Milana Brodských






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze