Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


kultura dnes

1 2000
2000 - nová rozšířená expozice k Intersympoziu 2000, 115 let Střední průmyslové školy keramické v Bechyni
BLATNÁ
HOSPODA NA STATKU: Koncert Ivana Hlase a skupin Alibi a MASH (Pole u Blatné, sobota 20.00)

ČERVENÁ LHOTA
ZÁMEK: Pohádkové léto: Žabák Valentýn - představení Divadla Buchty a loutky (11.00 a 15.00)

ČESKÉ BUDĚJOVICE
BIO KOTVA: Příští správná věc - americký film (17.30, 20.00) LETNÍ KINO HÁJEČEK: Pláž - americký film (21.30) DOMINIKÁNSKÝ KLÁŠTER: Tichá poselství - fotografie Bohuslavy Maříkové DŮM UMĚNÍ: Paladino Laboratory - výstava prací italského výtvarníka Mimma Paladina JIHOČESKÉ MUZEUM: Toulky historickou krajinou - z výstavního projektu Jihočeského muzea k miléniu, Želivský poklad - výstava vzácných klenotů z premonstrátského kláštera v Želivě, Jitka Staňková, Ludvík Baran: Masky, démoni, šaškové - výstava fotografií masopustních masek RADNIČNÍ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Koněspřežka - výstava WORTNERŮV DŮM AJG: Mí přátelé rybáři II. - L.Illek, P.Kuklík, V. Merta, T. Stano

ČESKÝ KRUMLOV
OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Veselé paničky windsorské - činohra (21.30), EGON SCHIELE ART CENTRUM: Time - Timeless: objekty, instalace a malby umělců z ČR, Rakouska, Německa, Ruska, USA, Číny, Švýcarska a Francie, Egon Schiele - autoportrét coby mnich spolu s Wally N. z roku 1913, Život pro umění - Friedl Dicker Brandeisová: olejomalby, kresby, architektonické projekty, tapiserie - výstava je uskutečněna ve spolupráci se Simon Wiesenthal Center Los Angeles MEZINÁRODNÍ GALERIE KERAMICKÉ TVORBY: Mezinárodní výstavy keramické tvorby OKRESNÍ MUZEUM: Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 19. století, Ze starých šenků, Johanes Urzidil: O kontinuitě lidského srdce, Adalbert Stifter: Děsivě krásný svět. výstava, Evropské průsečíky

DAČICE
KINO: Hanele - český film (19.30) MUZEUM A GALERIE: Únik - obrazy Radima Kořínka, Obrazy Vendy Truhlářové a Venduly Císařovské, Zapomenutá řemesla aneb Co víte či nevíte o starých řemeslech

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KINO PANORAMA: Deuce Bigalow: Dobrej striptér - americká komedie (sobota 20.00) ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE: Současná minulost - Česká postmoderní moderna 1960 - 2000

HORNÍ PLANÁ
RODNÝ DOMEK ADALBERTA STIFTERA: Adalbert Stifter a rodný kraj - stálá memoriální expozice

HUMPOLEC
KINO: Dvojí obvinění - americký film (20.00)

JINDŘICHŮV HRADEC
KINO STŘELNICE: Prci, prci, prcičky - americká komedie (17.30, 20.00) STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK: Viola v proměnách času - koncert Petra Přibyla (sobota 20.00) KOSTEL SV. JANA KŘTITELE: Bedřich Smetana a Jindřichův Hradec - výstava MUZEUM: Hatun Mayu - exotické fotografie z expedice podniknuté k pramenům Amazonky, Lidová kultura poloviny 19. století, Měšťanská kultura poloviny 19. století, Richard Lauda - kresby a fotografie z Jindřichohradecka, Poslední léta Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou

MILEVSKO
KINO: Početí mého mladšího bratra - český film (neděle 17.30, 20.00) MUZEUM: Příroda Turecka

NETOLICE
MUZEUM: Netolice v minulosti - výstava dobových fotoreprodukcí, Ortel vynesen podle práva aneb Soudnictví a trestání zločinu v Netolicích

PÍSEK
LETNÍ KINO: Toy Story 2: Příběh hraček - americký animovaný film (21.30) KULTURNÍ KLUB: Závodníci - jazz, blues, funky (sobota 20.00) KONCERTNÍ SÍŇ SV. TROJICE: Jihočeský hudební festival: Alexej Rosík, Dana Turečková - housle, Daniela Foltýnová - klavír (neděle 19.30)

PRACHATICE
MUZEUM: Sušické sirkařství aneb Jak to vlastně začalo v Sušici s výrobou zápalek, ART DECO - výstava MUZEUM KRAJKY: Výstava české a evropské paličkované krajky

RUDOLFOV
MUZEUM HORNICTVÍ: Stálá expozice hornictví, výstava fotografií z hornických slavností a videoprojekce

SEZIMOVO ÚSTÍ
ČAJOVNA VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE: Obrazy Jaroslavy Matouškové - Pánkové GALERIE KOVOSVIT: D.ATEL - dětský výtvarný ateliér Pavla Klímy

SLAVONICE
GALERIE SLAVONICE: Slavonice 1990 - 2000: Umělci, kteří prošli městem - obrazy, objekty, fotografie, textil, architektura

SOBĚSLAV
GALERIE U SV. MARKA: Obrazy a knižní vazby Ladislava Hodného ROŽMBERSKÝ DŮM: Sochy Heleny Drdové, obrazy Petra Brátky

STRAKONICE
MUZEUM STŘEDNÍHO POOTAVÍ: Obrazy Ludmily Mazancové, Mezinárodní výstava dětských výtvarných prací Lidice 2000

TÁBOR
GALERIE AD 1551: Ilustrační tvorba Vlastimila Rady GALERIE BASTION: Obrazy Josefa Kačírka GALERIE INFOCENTRUM: Máša Valtrová - Obrázky na skle, Loutky a koláž GALERIE VODÁRENSKÁ VĚŽ: Skryté historie HUSITSKÉ MUZEUM: Bratrstvo - ilustrační tvorba Miloše Nováka

TRHOVÉ SVINY
BUŠKŮV HAMR: Hurá na prázdniny!zábavné odpoledne pro děti (sobota 14.30)

TÝN NAD VLTAVOU
OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Divadelní společnost Vltavan: Limonádový Joe (sobota 21.30) MUZEUM: Belle Epoque aneb V Týně před sto lety, Stálá expozice Alfréda Radoka GALERIE ART CLUB: Vltavotýnské dvorky 2000 - kolektivní výstava prací českých umělců

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
KINO: Druhá šance - americký film (20.00)

VODŇANY
KOUPALIŠTĚ ŠKORNA: Hurá na prázdniny - zábavný program pro děti (sobota 15.00)

ZLIV
LETNÍ KINO: Princezna ze mlejna 2 - česká pohádka (sobota 21.30)






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze