Kučerka čaroval, deptal Lovosice a Hranice postupují

Josef Kučerka | foto: Luděk Peřina, MAFRA

18 2010
Fantom Kučerka v brance, nezdolná vůle a psychická odolnost = historický postup Hranic do semifinále extraligy házené, kde na ně číhá Zubří. "Je to pro Hranice svátek, velký úspěch," užíval si exreprezentační brankář Josef Kučerka.

Právě on včera deptal Lovosice, před sezonou mohutně vyzbrojené, a svůj tým dotlačil k výhře 36:34 po prodloužení. Čtvrtfinále jeho celek ovládl 2:0 na zápasy.

"Rozhodla kompaktnost našeho týmu," mínil Kučerka. "Hráli jsme uvolněněji, věděli jsme, že máme ještě jeden zápas v záloze. Zato Lovosice musely zvítězit, a to se pak hraje hodně špatně."

A bylo to vidět. Hranice téměř celý poločas držely náskok a Lovosice je jen ztuha stíhaly. Až ve finiši první periody se domácím podařilo přetočit skóre díky dvěma Motlovým zásahům. Těžce vydřený pidináskok Lovosicím lehce sebraly Hranice v nástupu do druhé půle. Tradičně.

Obrátily z 15:16 na 18:16 a šly až do pětigólového trháku. Domácí kouč Srba si vzal oddychový čas, v němž bledé mužstvo probudil.

Najednou to byla parta bojovníků, která začala stahovat ztrátu. Hrála agresivněji, změnila obranu a sok znejistěl. Šuma ze sedmičky 100 vteřin před klaksonem srovnal na 30:30, ale nebýt zákroků Kučerky, třeba by i Hranice padly.

"Tyhle momenty si užívám. Musel jsem protihráče chycenými šancemi psychicky nalomit, což se podařilo," řekl Kučerka.

V prodloužení zase Hranice utekly. Tentokrát už to domácí dorazilo. Zubří, další vyzyvatel Hranic v play-off, včera postoupil v Jičíně až po druhém prodloužení, vyhrál 33:29.