Badmintonistka Gavnholt na prestižním turnaji do osmifinále neprošla

Kristína Gavnholt | foto: Reuters

6 2014
Tři sety se prala o postup do osmifinále, který by pro ni znamenal malou senzaci. Nakonec ale česká badmintonistka Kristína Gavnholt na prestižním turnaji All England končí.

Jediná česká zástupkyně ve 104. ročníku turnaje, který pro badmintonisty znamená zhruba totéž, co pro tenisty Wimbledon, nestačila na indonéskou hráčku Lindaweni Fanetriovou, 18. na světovém žebříčku.

V prvním setu Gavnholtová ztrácela, rozdíl takřka dvaceti míst na žebříčku byl vidět a Fanetriová zvítězila 21:13. Ve druhém česká reprezentantka zabrala a proti favorizované soupeřce vyrovnala na 1:1, rozhodovat tak musela třetí sada. V ní Gavnholt Indonésanku potrápila, ale na vítězství to nestačilo. Nakonec po více než hodině prohrála 18:21 a celkově 2:1 na sety.

Česká hráčka, která dlouhodobě žije a trénuje v Dánsku, každopádně na All England potvrdila příslušnost k evropské špičce. V prvním kole kvalifikace si poměrně snadno poradila za 27 minut (21:15, 21:10) se Simone Prutschovou z Rakouska, o postupu do hlavní soutěže pak rozhodla po vyrovnané bitvě proti Pai Yu Poi z Tchaj-wanu. Do osmifinále už ale neprošla.