Na turnaji v Berlíně skončila Sparta druhá: Sparta - Mnichov 4:2 (Broš, Martinec, V. Novák, Vůjtek), Sparta - Ženeva 5:1 (Hlinka 2, Sivek, Duda, Chabada), Eisbären - Sparta 3:1 (Vůjtek).
Příprava: Karlovy Vary - Jaroslavl 1:4 (R. Procházka - Neprajev 2, Gorškov, Akimov).
různé
Atletický mítink v Leverkusenu - muži, 100 m: 1. Montgomery 10,09, 2. Mitchell (oba USA) 10,16, 110 m př.: 1. Jackson (Brit.) 13,10, 2. Arnold (USA) 13,11, 3. Balzer (Něm.) 13,19, 400 m př.: 1. Thomas (USA) 49,51, tyč: 1. Stolle (Něm.) 580, trojskok: 1. Edwards (Brit.) 17,62, 2. Friedek (Něm.) 17,14, disk: 1. Kövago (Maď.) 64,97. Ženy, 800 m: 1. Gesellová (Něm.) 1:58,34, 2. Vriesdeová (Sur.) 1:59,89, 3. Kisabakaová (Něm.) 1:59,97, výška: 1. Ljachovová (Rus.) 196, oštěp: 1. Šikolenková (Rus.) 62,22.
Švédská výškařka Berqvistová zdolala v Uppsale 201 cm, což je druhý výkon sezony a národní rekord.
Jan Janků skočil na mítinku ve Vídni do výšky 225 cm a o pět centimetrů zůstal za olympijským limitem.
Basketbalisté na turnaji v Amsterdamu, semifinále: Česko - Angola 89:84 (nejvíc bodů: Vahala 16, Stuchlý 16, Sokolovský 15, Bečka 12), finále: Česko - Astronauts 51:73 (Bečka 12, Vahala 11, Stuchlý 9).
Turnaj basketbalistek v Myjavě: Čína - Česko 88:58 (nejvíc bodů: Lu 28 - Stejskalová 12, Topolářová 9). Turnaj vyhrálo domácí Slovensko.
Plážové volejbalistky Lenka Felbábová a Marika Těknědžjanová se staly mistryněmi Evropy do 23 let. V Riccione porazily ve finále Minusovou a Pulinovou z Lotyšska 15:5.
Mistrem Evropy ve středním kvadriatlonu se v Berlíně stal Miroslav Podborský: 2,5 km plavání, 40 km na kole, 10 km kajak a 11 km běhu za 3:10,18 minuty.
Světový pohár cyklistů, osmý závod v Curychu (248 km): 1. Dufaux (Švýc.) 6:02:21, 2. Ullrich (Něm.), 3. Casagrande (It.) oba stejný čas, 4. Rebellin (It.) -1:04, 5. Armstrong (USA) stejný čas. Celkové pořadí: 1. Zabel 332, 2. Čmil (Bel.) 206, 3. Vajnštejns 204, 4. Bettini (It.) 161, 5. Casagrande 160.
Rubena Tours horských kol, sedmý závod v Ústí nad Orlicí, muži: 1. Fořt (Rubena Fort), 2. Hrach (Česká spořitelna), 3. Sulzbacher (Merida Timex). Ženy: 1. Vlčková (MTB Racing Team Blansko), 2. Čížková (Rubena Fort), 3. Němcová (Blansko).
Třetí závod Československého poháru v silniční cyklistice v Jevíčku: 1. Herman (PSK Unit Expert) 5:30:23, 2. Purmenský (JOKO Velamos) -4, 3. Faltus (Wüstenrot ZVVZ), 4. Remak (Dubnica) oba -52, 5. T. Konečný (Wüstenrot ZVVZ), 6. M. Kejval (PSK Unit Expert) oba -4:06.
Závod skokanů na lyžích v Rožnově na K-70: 1. Sucháček 247,8 (72 + 77), 2. Jirotka 240,6 (72,5 + 73), 3. Sakala 240,4 (70 + 74,5), 4. Hlava 235,4 (73,5 + 71), 5. Štejfa 234,6 (71,5 + 71,5).
Softbalistky Chemie Praha prohrály ve finále PVP s Italpaghe Forli 0:5, v semifinále porazily švédské Alby 6:5 po 9. směně.
Pardubická juniorka, finále chlapců: Minář - Hájek 6:1, 5:7, 7:5. Finále dívek: Benešová - Schnattingerová 1:6, 6:1, 6:1.
Martina Navrátilová se na tenisové US Open vrátí po pěti letech: čtyřhru bude hrát se Španělkou Sanchezovou a smíšenou čtyřhru s Američanem Leachem.
sazka
Sportka - I. tah: 11 - 18 - 30 - 39 - 42 - 46, dodatkové číslo: 49.
II. tah: 17 - 21 - 22 - 26 - 35 - 48, dodatkové číslo: 27.
Sázka 5 ze 40: 15 - 24 - 28 - 38 - 40.
Šance: 8 - 9 - 6 - 8 - 7 - 3.
Sazka: 1-1-1, 0-1-0, 1-1-1, 1-1-1-1.
Šťastných deset (sobota): 2 - 6 - 8 - 15 - 25 - 26 - 34 - 36 - 39 - 40, 52 - 53 - 54 - 56 - 65 - 67 - 70 - 71 - 73 - 77.
Šance milion: 961 294.
Šťastných deset (neděle): 6 - 7 - 15 - 16 - 18 - 21 - 27 - 32 - 33 - 35, 40 - 44 - 47 - 49 - 50 - 57 - 59 - 62 - 69 - 72.
Šance milion: 872 574. Výhry.
Sportka - I. tah: 1. pořadí není, 2. 3x 190 035 Kč, 3. 199x 5156 Kč, 4. 5998x 228 Kč, 5. 80 151x 56 Kč.
II. tah: 1. a 2. pořadí není, 3. 34x 30 182 Kč, 4. 2818x 485 Kč, 5. 60 423x 75 Kč.
Šance: 1. pořadí není, 2. 3x 50 000 Kč, 3. 30x 5000 Kč, 4. 252x 500 Kč, 5. 2566x 50 Kč, 6. 25 486x 20 Kč.
Sazka: 1. pořadí 1x 595 737 Kč, 2. 45x 2295 Kč, 3. 984x 139 Kč.
Sázka 5 ze 40: 1. pořadí není, 2. 60x 3057 Kč, 3. 2170x 100 Kč.