Olomouc zdolala v odvetě 1. kola Poháru Intertoto arménský Ararat 1:0 (68. Vlček) a po vítězství 2:1 venku postoupila.
Příprava: Sparta - Mladá Boleslav 5:1, Miroslav - Brno 1:4, Uherský Brod - Drnovice 0:7, Hrušovany - Bohemians 0:7, Šatov - Bohemians 0:7.
různé
Johnson a Szabóová zazářili na atletickém mítinku v Eugene, oba vytvořili nejlepší časy roku: Američan Johnson 400 m za 43,92, Rumunka Szabóová 1500 m za 4:00,73. Výsledky - muži, 100 m: 1. Miller 10,00, 2. Brokenburr 10,08, 200 m: 1. Greene 19,93, 400 m: 1. Johnson 43,92, 2. Washington 44,72, 800 m: 1. Robinson (všichni USA) 1:45,90, 5000 m: 1. Kipkosgei (Keňa) 13:21,59, 110 m př.: 1. Johnson (USA) 13,28, míle: 1. Chirchir (Keňa) 3:51,84, tyč: 1. Hysong 575, 2. Johnson 575, 3. Harting 565, koule: 1. C. J. Hunter 21,38. Ženy, 100 m: 1. Jonesová (všichni USA) 10,93, 800 m: 1. Mutolaová (Mos.) 1:57,65, 2. Jacobsová 1:58,08, 3. Clarková (obě USA) 1:58,97, 1500 m: 1. Szabóová (Rum.) 4:00,73, 2. Hamiltonová 4:00,79, 100 m př.: 1. Deversová (USA) 12,64, dálka: 1. Jonesová (USA) 697.
Oštěpař Železný skončil třetí v Kuortane, muži: 1. Gatsioudis (Řec.) 91,69, 2. Parviainen (Fin.) 90,97, 3. Železný 87,80, ženy: 1. Ingbergová (Fin.) 63,76.
Tyčkařka Hamáčková skončila druhá v Birminghamu výkonem 414 cm. Výsledky - muži, výška: 1. Boswell 232, 2. Boateng (oba Kan.) 228, 3. Leeper (USA) 228. Ženy, trojskok: 1. Aldamaová (Kuba) 14,20, 2. Hansenová (Brit.) 14,11, tyč: 1. Gerrytsová (JAR) 432, 2. Hamáčková, 3. Grigorievová (Austr.) obě 414.
Omilostněný běžec Baumann se na atletickém mítinku v Norimberku kvalifikoval na olympiádu, byť skončil na 5000 m až sedmý. Muži, 100 m: 1. Saddler 10,10, 2. Lewis (oba USA) 10,13, 400 m: 1. Cardenas (Mex.) 45,04, 5000 m: 1. Gebrselassie (Et.) 13:01,07... 7. Baumann (Něm.) 13:18,78, trojskok: 1. Friedek (Něm.) 17,21, 2. Quesada (Kuba) 16,77, tyč: 1. Lobinger (Něm.) 575, disk: 1. Alekna (Lit.) 69,41. Ženy, 800 m: 1. Benhassiová (Mar.) 1:58,47, 2. Grafová (Rak.) 1:58,62, tyč: 1. Georgeová (Austr.) 440, 2. Feofanovová 440.
Atletická extraliga družstev po 2. kole, muži: 1. Dukla 16, 2. Turnov 14, 3. USK 12, 4. Olymp 9, 5. Kladno 9, 6. Pardubice 5, 7. Vítkovice 4, 8. Jablonec 3. Ženy: 1. Olymp 16, 2. USK 13, 3. Jablonec 11, 4. Pardubice 8, 5. Vítkovice 8, 6. Slavia 7, 7. Sparta 6, 8. Praha 3.
Uzdravený Dvořák vyhrál ve Vídni všechny disciplíny exhibičního trojboje - disk: Dvořák 49,93 - Šebrle 46,97, tyč: Dvořák 480 - Šebrle 480, 110 m překážek: Dvořák 13,93 - Šebrle 14,24.
Šachový titul bude Kasparov po pěti letech hájit proti Kramnikovi. Zápas dvou Rusů se uskuteční od 8. října do 10. listopadu v Londýně v 16 partiích. Z dvou milionů dolarů získá vítěz dvě třetiny, poražený zbytek.
Turnaj šachistů ve Frankfurtu nad Mohanem, hraný na zkrácený čas 25 minut na partii, po předposledním 9. kole: 1. Anand (Ind.) 7, 2. Kasparov (Rus.) 5, 3. Kramnik (Rus.) 4,5.
Basketbalistkám Seattlu se ve WNBA nedaří. Družstvo prohrálo v Portlandu 61:72, Vodičková pomohla 10 body.
Plážové volejbalistky Celbová s Dosoudilovou obsadily při premiéře v letošním Světovém poháru v Gstaadu deváté místo.
Olympijský turnaj volejbalistek zná všechny účastnice, po Itálii si účast v kvalifikačním turnaji vybojovaly Korejská republika, Chorvatsko a Čína.
Zlatý pohár IPS na 2600 m ve Velké Chuchli: 1. Nazir (ž. Andrés), 2. Jagmin, 3. Bajaja.
Belgičan Museeuw odřekl účast na cyklistické Tour de France, která odstartuje 1. července.
Několik dní poté, co Mezinárodní cyklistická unie zamítla provádět na Tour de France nové dopingové testy na erythropoietin (EPO), změnila názor a nařídila, aby se během závodu odebraly vzorky, které budou konzervovány a vyhodnoceny, až bude nová metoda schválena experty.
Sedmnáctiletý motocyklista Jakub Smrž skončil druhý ve čtvrtém podniku mistrovství Evropy třídy do 125 ccm v Assenu.
Šest motokrosařů si v Třemošnici zajistilo postup do finálové části mistrovství Evropy v posledním podniku evropského šampionátu zóny C. Obě finálové jízdy vyhrál Bartoš. Konečné pořadí ME kvalifikační zóny C: 1. Brabec 97, 2. Kostelecký 92, 3. Sitar (Slovin., Honda) 81, 4. Bartoš 80... 9. Kulhavý 59, 13. Votroubek 52, 14. Marek 52.
Mičánek vyhrál s vozem Dallara 393 závod do vrchu na Slovensku, který byl součástí evropského poháru Challenge.
Brit Lampkin získal čtvrtý titul mistra světa v trialu, přestože se pojedou ještě dva závody.
Velkou cenu Evropy golfistů vyhrál Angličan Westwood s 276 údery.
Ragbisté Brna přidali k ligovému titulu i vítězství v poháru: Brno - Slavia 23:18.
Ragbisté přátelsky: Česko - hrabství Northumberland 19:38 (Čamrda, Hudák a Martin Jágr 5, Kafka 4).
tenis
Hertogenbosch - muži, čtvrtfinále: Escude (2-Fr.) - Clavet (8-Šp.) 7:5, 6:4, Chang (5-USA) - Braasch (Něm.) 7:6, 7:6.
Semifinále: Rafter (3-Austr.) - Damm 6:2, 6:1, Escude (2-Fr.) - Chang (5-USA) 7:6, 6:2.
Finále: Rafter - Escude 6:1, 6:3.
Finále čtyřhry: Damm, Suk (2) - Haarhuis, Stolle (1-Niz., Austr.) 6:4, 6:7 (5:7), 7:6 (7:5).
Ženy, semifinále: Dragomirová (Rum.) - Brandiová (USA) 6:2, 6:3.
Finále: Hingisová (1-Švýc.) - Dragomirová (8-Rum.) 6:2, 3:0 skreč.
Finále čtyřhry: De Loneová, Prattová (USA, Austr.) - Barclayová, Habšudová (Austr., SR) 7:6, 4:3 skreč.
Nottingham, finále: Grosjean (4-Fr.) - B. Black (Zimb.) 7:6 (9:7), 6:3.
Finále čtyřhry: Johnson, Norval (USA, JAR) - E. Ferreira, Leach (JAR, USA) 1:6, 6:4, 6:3.
Eastbourne, finále: Halardová-Decugisová (6-Fr.) - Van Roostová (5-Belg.) 7:6 (7:4), 6:4.
Finále čtyřhry: Sugijamaová, Tauziatová (4-Jap., Fr.) - Raymondová, Stubbsová (1-USA, Austr.) 2:6, 6:3, 7:6.
sazka
Sportka - I. tah: 23 - 28 - 33 - 39 - 47 - 48, dodatkové číslo: 19.
II. tah: 3 - 11 - 17 - 37 - 40 - 43, dodatkové číslo: 30.
Sázka 5 ze 40: 5 - 9 - 15 - 31 - 33.
Šance: 1 - 4 - 1 - 0 - 1 - 2.
Šťastných deset (sobota): 11 - 15 - 16 - 19 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 29, 41 - 44 - 47 - 48 - 57 - 60 - 61 - 65 - 72 - 77.
Šance milion: 934 150. Šťastných deset (neděle): 3 - 5 - 9 - 10 - 11 - 17 - 22 - 26 - 27 - 30, 32 - 33 - 38 - 45 - 58 - 59 - 61 - 62 - 68 - 74. Šance milion: 366 185.