Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


krátce

2 2000
Atletický mítink ve Fort de France -
muži, 100 m: 1. Lewis (USA) 9,96, 2. Bailey (Kan.) 10,03, 200 m: 1. Boldon (Trin.) 20,30, 110 m přek.: 1. Crear (USA) 13,56, 400 m přek.: 1. Matete (Zam.) 48,83. Ženy, 100 m: 1. Clarkeová (Bah.) 10,96.
Světový rekord překonala americká sprinterská štafeta Jenkinsová, Collanderová, Perryová, Jonesová na 4x200 m: 1:27,46.

Kladivářka Vrbenská překonala hodem 60,32 m v Trutnově svůj národní rekord.

Chodec Malysa splnil v Naumburgu olympijský limit na 20 km: došel pátý za 1:21:07.

Mistry republiky v půlmaratonu se v Trutnově stali Vítek (1:07:04) a Peterková (1:13:30).

Mistrovství světa v triatlonu, muži: 1. Marceau (Fr.)... 17. Řehula, 35. Krňávek, 44. Matula. Ženy: 1. Hackettová (Austr.)... 44. Berková.

Poháry házenkářů, finálové odvety - Liga mistrů: Barcelona - Kiel 29:24 (první zápas 25:28), Pohár EHF: Flensburg - Metkovič 25:23 (22:24), Městský pohár: Valladolid - Grosswallstadt 32:27 (23:30), PVP: Dunaferr - Pamplona 26:20 (19:28).

Hokejisté Plzně mění kádr: o Špaňhela se zajímají nováčkové NHL Columbus a Minnesota, přišli Chotěborský ze Slavie, Toužimský, Dvořák a Nědorost z Essenu, Török ze Zvolena. Zřejmě přijde i Eiselt ze Sparty.

Hokejovou Slavii posílí beci Klobouček (Znojmo), Martínek (Chomutov) a Kadlec z hostování v Plzni, a útočníci Branda, Hübl (oba Litvínov), Jíra (Chomutov), Čermák (Třebíč) a Šaffer, jenž se vrací z Kanady. (pes)

Mistři republiky v kanoistice na dlouhých tratích, muži: K1 Leština, K2 Leština, Polívka, C1 Doktor, C2 Machač, Jiráský. Ženy: K1 Stachovská, K2 Dvořáková, Hrochová.

Skifař Chalupa byl v kontrolních závodech v Račicích mezi dvojkami bez kormidelníka v sobotu čtvrtý, v neděli pátý, s odstupem sedmi a jedenácti vteřin na vítěznou loď Imre, Michálek.

Velká cena Gippingenu cyklistů (196 km): 1. Wesemann (Něm.) 4:54:10, 2. Garzelli (It.), 3. Dufaux (Švýc.), 4. Armstrong (USA) stejný čas.

Okolo Henningerské věže, závod cyklistů (206 km): 1. Hundertmarck (Něm.) 5:01:08, 2. Tosatto (It.), 3. Heppner oba -18.

Německý cyklista Ampler se po srážce s chodkyní zranil, ale na Závodu míru, který čtyřikrát vyhrál, by měl startovat.

Třetí podnik SP v cross country horských kol, muži: 1. Meirhaeghe (Belg.) 2:18:53... 48. Ježek -11:48, 49. Kořínek -11:54, 50. Štícha -11:54, 56. Spěšný -13:06, 80. Vokrouhlík -17:49, 109. Cirkl -28:48. Ženy: 1. Fullanaová (Šp.) 2:05:16... Jeřábková, Bublová nedokončily.

Plavkyně Černá vyhrála na mítinku ve Vídni 400 m volný způsob za 4:18,74 a 800 m volný způsob za 8:53,44.

Série CART v Rio de Janeiru: 1. Fernandez (Mex., Ford-Reynard), 2. Vasser (USA, Toyota-Lola), 3. Tracy (Kan., Honda-Reynard), 4. Da Matta (Braz., Toyota-Reynard), 5. Fittipaldi (Braz., Ford-Lola), 6. Moreno (Braz., Ford-Reynard). Celkově: 1. Tracy 48, 2. Vasser 42, 3. Moreno 28.

Do semifinále MS na ploché dráze postoupili z Terenzana sedmý Brhel a osmý Lukáš Dryml. Desátý Aleš Dryml byl vyřazen.

Závod dvojic na ploché dráze v Neustadt Donau: 1. Riss, Kugelmann 24, 2. Barth, Kessler (všichni Něm.) 21, 3. Ermolenko, Compton (USA, Angl.) 21, 4. Jirout, Makovský 20.

Dva body získal motokrosař Kadleček v MS do 250 ccm za 14. místo, v první jízdě byl sedmnáctý.

Motokrosař Kostelecký vyhrál závod ME v Bulharsku do 125 ccm, závod ME do 500 ccm v Petrovicích vyhráli stejným počtem bodů Žerava a Kučírek.

Vzpěrači získali na mistrovství Evropy dvě olympijská místa.

Překvapivým vítězem prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem se stal Polebos s jezdcem Havelkou, který zdolal favorizovaného Yockera. (bda)

Moravskou jarní cenu, hlavní dostih ve Slušovicích, vyhrál Gay Shall s žokejem Michnou. (bda)

Ramon Vega s žokejem Šarinou vyhráli hlavní dostih v Chuchli. (bda)

Liga ragbistů, semifinále: Smíchov - Vyškov 29:8 (na zápasy 1:1), Říčany - Brno 18:34 (0:2).

O postup do ligy volejbalistek: Střešovice - Frýdek-Místek 3:0 a 3:1 (konečný stav série 3:1).

tenis

Barcelona, čtvrtfinále: Norman (2-Švéd.) - El Aynaoui (8-Mar.) 6:2, 6:4.

Semifinále: Safin (Rus.) - Norman 2:6, 7:6, 6:3. Ferrero - Moya (oba Šp.) 6:4, 6:7, 6:2.

Finále: Safin - Ferrero 6:3, 6:3, 6:4.

Mnichov, 1. kolo: Damm - Johansson (Švéd.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:3, Gumy (Arg.) - Vacek 6:0, 6:4, Enqvist (1-Švéd.) - Pavel (Rum.) 3:6, 6:4, 6:2, Squillari (7-Arg.) - Knippschild (Něm.) 6:7, 6:4, 6:1, Fromberg (Austr.) - Clement (Fr.) 7:5, 6:1.

Mallorca, 1. kolo: Kafelnikov (1-Rus.) - Sanguinetti (It.) 6:4, 5:7, 6:1, Rios (2-Chile) - Balcells (Šp.) 7:6, 7:6, Berasategui (Šp.) - Vicente (3-Šp.) 6:4, 4:6, 6:3,

Puerta (6-Arg.) - Hipfl (Rak.) 6:2, 6:3, Bastl (Švýc.) - Garcia (Arg.) 3:6, 6:2, 6:1, Martin (Šp.) - Bruguera (Šp.) 6:1, 6:1, Tarango (USA) - Coutelot (Fr.) 2:6, 6:2, 6:1.

Bol, 1. kolo: Montoliová (Šp.) - Kleinová 6:3, 6:3, Morariuová (5-USA) - Mandulaová (Maď.) 6:3, 6:4, Blacková (8-Zimb.) - Oremansová (Niz.) 6:3, 6:2.

sazka

Sportka, I. tah: 9 - 26 - 33 - 41 - 42 - 44, dodatkové číslo: 24.

II. tah: 8 - 10 - 13 - 15 - 26 - 37, dodatkové číslo: 2.

Sázka 5 ze 40: 1 - 15 - 23 - 39 - 40.

Šance: 6 - 3 - 9 - 2 - 1 - 5.

Sazka: 1-0-1, 0-1-2, 2-2-0, 1-2-0-1.

Šťastných deset (sobota): 2 - 7 - 15 - 20 - 22 - 23 - 25 - 26 - 44 - 45, 47 - 51 - 53 - 54 - 60 - 62 - 66 - 70 - 74 - 76.

Šance milion: 355 663.

Šťastných deset (neděle): 12 - 14 - 15 - 24 - 34 - 37 - 40 - 42 - 51 - 52, 53 - 54 - 63 - 64 - 66 - 67 - 69 - 70 - 72 - 76.

Šance milion: 395 067.

Šťastných deset (pondělí): 4 - 9 - 15 - 19 - 21 - 27 - 29 - 31 - 34 - 36, 41 - 45 - 48 - 54 - 62 - 63 - 68 - 72 - 74 - 76.

Šance milion: 290 784. Výhry.

Sazka - I. tah: 1. a 2. pořadí není, 3. 39x 23 194 Kč, 4. 2480x 486 Kč, 5. 51 704x 77 Kč.

II. tah: 1. není, 2. 1x 502 544 Kč, 3. 56x 16 153 Kč, 4. 3519x 342 Kč, 5. 64 082x 62 Kč.

Šance: 1. není, 2. 3x 100 000 Kč, 3. 24x 10 000 Kč, 4. 206x 1000 Kč, 5. 2079x 100 Kč.

Sazka: 1. není, 2. 5x 13 263 Kč, 3. 78x 1133 Kč.

Sázka 5 ze 40: 1. není, 2. 81x 3017 Kč, 3. 2675x 100 Kč.


Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze