Transplantaci kostní dřeně se podrobil trenér Roger Neilson z Philadelphie. Po čtrnácti dnech v nemocnici by měl zahájit pětitýdenní rekonvalescenci.
Slovenská extraliga, 52. kolo: Liptovský Mikuláš - Poprad 1:1, Košice - Trenčín 2:2, Zvolen - Skalica 2:0, Slovan - Spišská Nová Ves 4:2.
Finská liga, 51. kolo: Ilves - IFK Helsinky 3:3, Jokerit - Espoo 5:1, Jyväskylä - Tappara 0:4, SaiPa - Hämeenlinna 1:6 (za domácí Machulda), TPS Turku - Rauma 7:1, Pori - Lahti 3:4.
Švédská liga, první zápasy čtvrtfinále play off: Djurgaarden - Färjestad 2:3, Brynäs - HV 71 6:3, Frölunda - MoDo 3:4, Lulea - Malmö 2:1.
Finálová série 1. DZ ligy na tři vítězství Chomutov - Jihlava začíná dnes v 17.30. V Chomutově se hraje i v úterý, v Jihlavě ve čtvrtek. Čtvrté utkání v Jihlavě by se hrálo v pátek, rozhodující, páté v Chomutově v neděli.
O udržení v 1. DZ lize, 6. kolo: Brno - Liberec 1:1, Šumperk - Kadaň 5:3, Jindřichův Hradec - Prostějov 5:0.
různé
Kontinentální pohár skokanů na lyžích v Harrachově, sobota: 1. Sakala 260,1 (130,5 + 124), 2. Koch 255,3 (130,5 + 125,5), 3. Hörl (oba Rak.) 247,5 (130 + 120). Neděle: 1. Else (Něm.) 273,9 (132 + 131), 2. Koch 263,4 (134,5 + 126), 3. Sakala 253,7 (123,5 + 128), 4. Janda 244,5 (123 + 124,5).
Engadinský maraton v běhu na lyžích, muži: 1. Urain (Rak.) 1:25:29,6, 2. Kostner (It.) -2,9, 3. Vittoz (Fr.) -3,8. Ženy: 1. Čepalovová (Rus.) 1:28:19,8, 2. Albrechtová (Švýc.) -2:42,9, 3. Theurlová (Rak.) -3:07,8.
Skibobistka Housová vyhrála dva obří slalomy a super-G v Dorfgasteinu a spolu s Kudrnovským, který zvítězil dvakrát v obřím slalomu, si upevnili první pozici v celkovém pořadí. Super-G vyhrál Rakušan Moser.
Cyklistický závod Tirreno-Adriatico, 4. etapa (207 km): 1. Zabel (Něm.) 5:38,45, 2. Cipollini (It.), 3. Svorada stejný čas. 5. etapa (časovka na 26,5 km): 1. Olano (Šp.) 31:36, 2. Hruška -9, 3. Dominguez (Šp.) -28. Celkově: 1. Olano 19:26:28, 2. Hruška -9, 3. Dominguez -18.
Cyklistický závod Paříž - Nice, 7. etapa (časovka na 10 km): 1. Kloden (Něm.) 20:06, 2. Brochard (Fr.) -17, 3. Vaughters (Něm.) -23. 8. etapa (160 km): 1. Steels (Belg.) 3:53:13, 2. Nazon (Fr.), 3. Hincapie (USA) stejný čas. Celkově: 1. Klöden 28:19:50, 2. Brochard -7, 3. Mancebo (Šp.) -44.
Mistrovství světa na ledové ploché dráze v Assenu: 1. Drogalin (Rus.) 26, 2. Zorn (Rak.) 25, 3. Fadějev (Rus.) 24.
Boxer Konečný (do 63,5 kg) postoupil z kvalifikace v Halle na olympijské hry, byť ve finále prohrál. Frecer (do 71 kg) vypadl v semifinále.
Olympijská kvalifikace judistů v Praze: Štusáková do 63 kg a Vernerová do 57 kg sedmé (Vernerová se už ale kvalifikovala loni), Zdeňková do 63 kg a Pažoutová do 70 kg deváté, Jákl nad 100 kg skončil pátý, ale zranil si koleno, Švec do 60 kg na 13. - 16. místě, Věnsek do 73 kg prohrál ve 2. kole.
tenis
Scottsdale, čtvrtfinále: Hewitt (6-Austr.) - Rios (3-Chile) 7:6, 4:2 skreč, Henman (5-Brit.) - Lapentti (4-Ekv.) 6:3, 6:2, A. Costa (7-Šp.) - Corretja (Šp.) 6:2, 4:6, 7:6, Ferrero - Clavet (oba Šp.) 6:4, 3:6, 6:3.
Semifinále: Henman - A. Costa 6:3, 6:3, Hewitt - Ferrero 6:4, 6:2.
Bogotá, čtvrtfinále: Kuerten (1-Braz.) - Hantschk (Něm.) 6:2, 0:6, 7:6, El Aynaoui (2-Mar.) - Portas (Šp.) 6:4, 6:1, Puerta (Arg.) - Mantilla (3-Šp.) 7:6, 6:3, Vicente (4-Šp.) - Di Pasquale (5-Fr.) 6:2, 6:1.
Semifinále: Puerta - Kuerten 6:3, 1:6, 7:6, El Aynaoui - Vicente 1:6, 7:6, 7:6.
Finále: Puerta - El Aynaoui 6:4, 7:6.
Indian Wells, 1. kolo: Montoliová (Šp.) - Kleinová 6:2, 6:4, Bedáňová - Pisniková (Slovin.) 4:6, 7:5, 6:3.
2. kolo: Sernaová (Šp.) - Bedáňová 6:3, 6:4, Kurnikovová (8-Rus.) - Chládková 7:5, 6:2, Hingisová (1-Švýc.) - Frazierová (USA) 6:3, 6:3, Davenportová (2-USA) - Spirleaová (Rum.) 6:0, 6:1, S. Williamsová (3-USA) - Stevensonová (USA) 7:5, 3:6, 6:2, Tauziatová (4-Fr.) - Sidotová (Fr.) 6:2, 6:4, Pierceová (5-Fr.) - Jeyaseelanová (Kan.) 6:1, 6:3, Martinezová (6-Šp.) - Malejevová (Bul.) 6:3, 6:3, Selešová (7-USA) - Farinaová (It.) 6:1, 6:2, Halardová-Decugisová (9-Fr.) - Montoliová (Šp.) 2:6, 6:2, 6:2, Schettová (10-Rak.) - Brandiová (USA) 6:1, 6:2, Testudová (11-Fr.) - Pitkowská (Fr.) 5:7, 6:2, 6:4, Blacková (Zim.) - Capriatiová (12-USA) 5:7, 6:1, 6:2, Clijsterová (Bel.) - Mauresmová (13-Fr.) 3:0, skreč, Dementěvová (Rus.) - Huberová (14-Něm.) 6:4, 4:6, 6:4, Van Roostová (Belg.) - Coetzerová (15-JAR) 1:6, 6:4, 6:1, Lichovcevová (16-Rus.) - Plischkeová (Rak.) 6:4, 6:7, 7:5, Zverevová (Běl.) - Raymondová (USA) 1:6, 6:3, 6:2, Lučičová (Chor.) - Lee (Tchaj.) 6:2, 6:4, Appelmansová (Bel.) - Snyderová (USA) 6:2, 7:6, Sugijamaová (Jap.) - Barabanščikovová (Běl.) 3:6, 6:4, 6:3, Grandeová (It.) - Suarezová (Arg.) 6:1, 7:6, Rubinová (USA) - Drakeová (Kan.) 6:7, 6:3, 6:4, Grzybowská (Pol.) - Smažnovová (Izr.) 7:6, 6:2, Gagliardiová (Švýc.) - LeonováGarciaová (Šp.) 4:6, 6:2, 6:2, Morariuová (USA) - Torrensová-Valerová (Šp.) 6:2, 6:2, Schnyderová (Švýc.) - Irvinová (USA) 6:2, 6:1, Dragomirová (Rum.) - Osterlohová (USA) 6:3, 6:3, Habšudová (SR) - Kremerová (Luc.) 7:6, 6:4.
3. kolo: Hingisová - Sugijamaová 6:1, 6:2, Schettová - Grzybowská 6:2, 6:1.
sazka
Sportka - I. tah: 4 - 12 - 15 - 19 - 24 - 45, dodatkové číslo: 8.
II. tah: 6 - 13 - 21 - 31 - 38 - 48, dodatkové číslo: 8.
Sázka 5 ze 40: 5 - 22 - 29 - 31 - 36.
Šance: 0 - 1 - 9 - 8 - 2 - 7.
Sazka: 1-0-0, 0-1-1, 1-0-1, 0-1-0-0.
Šťastných deset (sobota): 8 - 14 - 19 - 20 - 34 - 40 - 44 - 46 - 48 - 59, 63 - 64 - 65 - 68 - 70 - 71 - 72 - 73 - 75 - 78.
Šance milion: 623 575.
Šťastných deset (neděle): 3 - 9 - 10 - 18 - 19 - 21 - 22 - 24 - 27 - 36, 37 - 46 - 50 - 55 - 56 - 66 - 67 - 76 - 78 - 80.
Šance milion: 231 578. Výhry.
Sportka - I. tah: 1. pořadí není, 2. 5x 122 811 Kč, 3. 130x 8502 Kč, 4. 5528x 266 Kč, 5. 89 426x 54 Kč.
II. tah: 1. není, 2. 2x 307 028 Kč, 3. 111x 9957 Kč, 4. 4472x 329 Kč, 5. 73 281x 67 Kč.
Šance: 1. není, 2. 2x 100 000 Kč, 3. 29x 10 000 Kč, 4. 252x 1000 Kč, 5. 2621x 100 Kč.
Sazka: 1. není, 2. 1x 77 640 Kč, 3. 23x 4500 Kč.
Sázka 5 ze 40: 1. není, 2. 54x 3976 Kč, 3. 1887x 100 Kč.