Nizozemský reprezentant Kluivert z Barcelony si pět zápasů nezahraje za to, že pěstí udeřil do zad Cotu z Vallecana. Rozhodčí incident neviděl, svaz trestal na základě videozáznamu.
Příprava: Trinidad a Tobago - Kanada 0:0 v Port of Spain.
hokej
Finská liga: Espoo - Ilves Tampere 1:3 (Vykoukal - Tenkrát), Rauma - SaiPa 2:2, Tappara Tampere - Pori 2:4, TPS Turku - IFK Helsinky 2:1, Jyväskylä - Hämeenlinna 4:6 (za hosty Vlasák).
Švédská liga: HV 71 - Djurgaarden 4:3, Malmö - MoDo 2:4, Lulea - Brynäs 4:1, Leksand - Linköping 4:1. AIK Stockholm - Färjestad 5:6 po prodl. (za hosty Hamr), Frölunda - Västeras 6:3.
Slovenská liga: Košice - Skalica 0:4, Zvolen - Poprad 4:8, Slovan - Trenčín 4:1, Liptovský Mikuláš - Spišská Nová Ves 4:3.
Norimberk, soupeř Sparty v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy, prohrál v německé lize doma s Augsburgem 3:4 po nájezdech a je devátý.
různé
NBA basketbalistů, pátek: Washington - Chicago 103:110, Boston - Sacramento 101:93, New Jersey - Vancouver 91:101, Atlanta - Toronto 105:97, Orlando - New York 86:94, Phoenix - San Antonio 83:102, Lakers - Charlotte 87:83. Sobota: Miami - New Jersey 89:90, Detroit - Minnesota 105:110, New York - Cleveland 86:89, Dallas - Atlanta 95:85, Houston - Utah 87:103, San Antonio - Orlando 127:92, Chicago - Boston 96:79, Milwaukee - Washington 130:129 ve 2. prodl., Denver - Charlotte 97:92, Portland - Phoenix 96:91, Seattle - Lakers 100:110, Clippers - Indiana 107:94.
Pohár basketbalistek vyhrál Gambrinus Brno. Semifinále: Gambrinus Brno - Kralupy 127:57, Přerov - Lachema Brno 97:89. Finále: Gambrinus Brno - Přerov 102:70 (51:36), nejvíc bodů: Stěpanovová a Vodičková 22 - Valová a Bobrovská 12.
Volejbalistky Německa si jako sedmé družstvo zajistily účast na olympiádě, když vyhrály kvalifikační turnaj v Brémách. Členkou týmu je i bývalá československá reprezentantka Jana Pechová-Vollmerová, která má německé občanství.
Stolní tenisté Frýdku-Místku se probojovali mezi osm nejlepších evropských klubů. V semifinále Poháru mistrů porazili doma španělskou Granadu 4:3 (Krčil 2, Cheng Bo, Plachý) a postoupili do Ligy mistrů 2000-2001.
Domácí šampionáty v cyklokrosu, Belgie: 1. Nijs 1:02:48, 2. Vervecken -14, 3. De Clercq -1:09. Nizozemsko: 1. Groenendaal 58:03, 2. Van der Poel -20, 3. De Vos -1:48.
Klasifikační závody skokanů na lyžích v Liberci, sobota: 1. Janda 237,5 (122,5 + 120), 2. Jiroutek 221,7 (118 + 116), 3. Sakala 218,0 (115 + 120). Neděle: 1. Janda 221,4 (119 + 114), 2. Sakala 218,6 (119 + 115,5), 3. Sedlák 212,9 (118,5 + 114,5).
Sdruženáři v Ga-Pa, součást Světového poháru B - klasický závod: 1. Loos (Něm.)... 3. Churavý -25,6, 6. Šmejc -41,0, 15. Heřmanský -2:19,3, 16. Matura - 2:19,8. Sprint: 1. Gaiser (Něm.)... 7. Churavý -12,2, 16. Šmejc - 32,0, 27. Matura -1:09,0.
Formuli 1 opouští Toranosuke Takagi, japonský pilot britské stáje Arrows. Nahradí ho Tom Coronel, nebo Jos Verstappen.
tenis
Hopmanův pohár smišených družstev v Perthu, finále: JAR - Thajsko 3:0 (Coetzerová - Tanasugarnová 3:6, 6:4, 6:4, Ferreira - Srichaphan 7:6, 6:3, Coetzerová, Ferreira - Tanasugarnová, Srichaphan 8:1).
Adelaide, semifinále: Enqvist (1-Švéd.) - Norman (3-Švéd.) 3:6, 6:2, 6:2, Hewitt (6-Austr.) - Escudé (8-Fr.) 3:6, 6:1, 6:4.
Finále: Hewitt - Enqvist 3:6, 6:3, 6:2.
Dauhá, semifinále: Santoro (3-Fr.) - Kiefer (1-Něm.) 7:5, 6:4, Schüttler (Něm.) - Aynaoui (4-Mar.) 6:7, 6:4, 6:4. Finále: Santoro - Schüttler 3:6, 7:5, 3:0 skreč.
Chennai, semifinále: Golmard (4-Fr.) - Damm 3:6, 6:3, 6:3, Hantschk (Něm.) - Pioline (2-Fr.) 6:4, 3:6, 7:6.
Finále: Golmard - Hantschk 6:3, 6:7, 6:3.
Auckland, finále: Kremerová (2-Luc.) - Blacková (6-Zimb.) 6:4, 6:4.
Gold Coast, finále: Talajaová (7-Chor.) - Martinezová (3-Šp.) 6:0, 0:6, 6:4.
Hobart, 1. kolo: Plischkeová (7-Rak.) - Hrdličková 6:2, 6:3, Frazierová (1-USA) - Panovová (Rus.) 6:4, 6:4, Clijstersová (Belg.) - Dragomirová (2-Rum.) 4:6, 6:1, 6:2, Schnyderová (3-Švýc.) - Montoliová (Šp.) 6:3, 6:3, Smašnovová (Izr.) - Cocheteuxová (Fr.) 2:6, 7:5, 6:1.
Sydney, 1. kolo: Stevensonová (USA) - Sidotová (Fr.) 6:3, 6:2, Dokičová - Dominikovicová (obě Austr.) 6:7, 6:4, 6:2.
Hongkong, finále exhibice: Capriatiová (USA) - Hingisová (1-Švýc.) 7:6, 4:6, 6:3.
Halové mistrovství republiky v Plzni, čtvrtfinále: Říha - Ječmínek 6:3, 6:4, Škoch - Žitko 6:4, 6:2, Štěpánek - Macharáček 6:7, 7:6, 6:3, Vacek - Kudrnáč 6:3, 6:1.
Semifinále: Říha - Škoch 5:2 skreč, Štěpánek - Vacek 6:3, 5:7, 6:4.
Finále: Štěpánek - Říha 6:3, 7:6.
sazka
Sportka - I. tah: 4, 15, 18, 39, 40, 46, dodatkové číslo: 27.
II. tah: 5, 11, 14, 18, 21, 42, dodatkové číslo: 25.
Sázka 5 ze 40: 19, 22, 24, 25, 27.
Šance: 9, 3, 8, 5, 6, 2.
Sazka: 0-1-2, 2-1-0, 1-1-0, 1-1-0-2.
Šťastných deset (sobota): 5, 7, 8, 10, 13, 20, 21, 23, 27, 29 - 31, 37, 39, 45, 46, 49, 64, 68, 69, 73.
Šance milion: 220 274.
Šťastných deset (neděle): 1, 7, 11, 17, 21, 24, 33, 43, 49, 51 - 55, 57, 65, 68, 70, 71, 72, 73, 78, 80.
Šance milion: 962 452. Výhry.
Sportka - I. tah: 1. pořadí není, 2. 4x 388 976 Kč, 3. 130x 21 543 Kč, 4. 8503x 439 Kč, 5. 167 519x 74 Kč.
II. tah: 1. pořadí není, 2. 3x 518 635 Kč, 3. 170x 16 474 Kč, 4. 11 364x 328 Kč, 5. 216 938x 57 Kč.
Šance: 1. pořadí není, 2. 4x 100 000 Kč, 3. 66x 10 000 Kč, 4. 794x 1000 Kč, 5. 7829x 100 Kč.
Sazka: 1. pořadí není, 2. 11x 11 594 Kč, 3. 179x 950 Kč.
Sázka 5 ze 40: 1. pořadí není, 2. 64x 2890 Kč, 3. 2304x 100 Kč.