Král se v asijské GP2 bodů znovu nedočkal, Valsecchi už má titul

26 2010
Český jezdec Josef Král se ani ve třetím letošním závodě asijské formulové série GP2 bodů nedočkal a marně hledá ztracenou podzimní formu. Na bahrajnském okruhu Sáchir dnes skončil na 21. místě a v průběžné klasifikaci klesl z šesté na osmou pozici.

Díky třetímu prvenství v sezoně získal v předstihu titul Ital Davide Valsecchi, jenž byl v dosavadních pěti závodech nejhůře druhý.

Jednadvacátá příčka je pro Krále zatím nejhorším výsledkem v dokončeném závodu. Při předchozím startu v Abú Zabí do cíle druhého závodu nedojel. Předtím skončil devátý a poprvé nebodoval.

Po 22. místu v kvalifikaci devatenáctiletý talent z Hradce Králové dobře odstartoval a po zastávce v boxech se posunul o pár míst dopředu, ale pak se pral s nastavením vozu. "Snažil jsem se měnit styl jízdy, aby se to zlepšilo, a výsledkem bylo, že jsem sjel pneumatiky, takže jsem v závěrečných kolech nestačil," uvedl Král na webu svého týmu Super Nova Racing.

V sobotu se jede v Sáchiru znovu. Seriál pak vyvrcholí na stejné trati 12. a 13. března.

Výsledky

Třetí podnik formulového seriálu GP2 Asia na okruhu Sáchir (Bahrajn) - první závod:
1. Valsecchi 1:02:05,146, 2. Filippi (oba It.) -2,792, 3. Villa (Šp.) -6,067, ...21. Král (ČR) -1:53,049.

Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů): 1. Valsecchi 45 b., 2. Turvey (Brit.) 16, 3. Filippi 16, ...8. Král 8.