Kostka ovládl ve Slušovicích poslední automobilový závod roku

8 2014
Automobilové soutěže ve Slušovicích dokonale sedí Tomáši Kostkovi. V letošní sezoně ovládl oba podniky, které se tady jely. Po květnovém triumfu na Rallysprintu Kopná vyhrál také exhibiční Mikulášskou rally, jež uzavřela domácí motoristickou sezonu.

„Ale moc se to srovnat nedá. Tentokrát to byla spíš show,“ upozornil Kostka, který letos zaujal i třetím místem na Barum rally. Vítěze Mikuláš Zaremba rally navigoval bratranec Romana Kresty Richard.

Kostka ale řídil jiný vůz než na jaře. Kopnou ovládl v Citroënu DS3 WRC, nyní řídil Ford Fiesta WRC. Druhého Jaroslava Melichárka, který letos závodil v mistrovství světa, porazil o 26 vteřin. Domácí favorit přitom vyhrál všech pět měřených úseků. „Potěšilo mě, že dorazilo hodně diváků. Je vidět, že tento sport v našem kraji pořád táhne,“ poznamenal Kostka.

Zlínský pilot si závěr sezony zpestřil v rally, ale během roku se zaměřoval hlavně na okruhy. V kokpitu Audi RS5 skončil o jediný bod druhý v Euro V8 sérii. „Měl jsem to dobře rozjeté, ale v posledním závodě do mě vrazil soupeř a nemohl jsem získat potřebné body,“ posteskl si.

Navzdory tomu by v příští sezoně měl pokračovat na okruzích. Zároveň věří, že dosáhne na stejný rallyový program jako v roce 2014. Pokud jeho plán vyjde, znovu se objeví na Kopné a na Barumce.