Nejdelší série. Ostravští basketbalisté vyhráli páté utkání za sebou

Srbský rozehrávač NH Ostrava Luka Igrutinovič střílí přes obranu USK Praha. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

15 2016
Basketbalisté Ostravy vyhráli v NBL už pátý zápas za sebou. V Jindřichově Hradci zvítězili v předehrávce 31. kola 84:74 a v nejvyšší soutěži drží momentálně nejdelší šňůru výher.

Nová huť si po 13. úspěchu v sezoně upevnila osmé místo v tabulce a na poslední postupové pozici pro play-off vyrovnala bilanci šestého USK Praha a sedmého Kolína. Jihočeský soupeř zůstal po páté porážce za sebou předposlední.

Hosté si už v závěru první půle vypracovali dvouciferný náskok a ve druhém poločase vedli až o 18 bodů. Jejich lídrem byl s 26 body a devíti doskoky srbský rozehrávač Luka Igrutinovič, který z posledních sedmi zápasů jen jednou nenastřílel alespoň dvacet bodů.

Double double si připsali jeho krajan Milan Oluič (15 bodů a 10 doskoků) i Petr Bohačík (12 a 11). V domácím dresu zaznamenal Stephon Lamar 26 bodů, sedm doskoků a čtyři asistence.

„Jsme rádi za prodloužení vítězné série. Věděli jsme, že to bude velice těžké utkání. Ze začátku jsme až laxním způsobem povolili domácím skórovat. Příchodem Igrutinoviče se hra změnila, byl tam ten jeho impulz a byl alfou a omegou celého zápasu,“ řekl asistent ostravského trenéra Marek Stuchlý. Jeho tým zažívá nejdelší vítěznou sérii od listopadu 2012.