Děčínští basketbalisté prohráli i v Opavě. Pardubice pokořily Svitavy

Pardubický křídelník Lukáš Kotas zasmečoval do svitavského koše. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

31 2016
Lídr basketbalové ligy z Děčína utrpěl druhou porážku v řadě. Na palubovce Opavy prohrál těsně 78:79. Jasně nejvýraznější triumf sobotního programu 28. kola zaznamenaly Pardubice, které v derby zdolaly Svitavy 112:68.

Opava měla doma od začátku duelu navrch, hosté se dostali do vedení poprvé až ve druhé čtvrtině.

Slezané si však vzali náskok zpátky a odolali i v poslední dvouminutovce, kdy ani jednou neskórovali, soupeř se však šesti body dotáhl jen na konečný jednobodový odstup.

Děčín v této sezoně prohrál teprve počtvrté. V úvodu sezony nestačil na Kolín a minulou středu na Prostějov. V tabulce čtvrtá Opava získala jeho skalp už podruhé, naposledy vyhrála hřišti Děčína v prosinci v prodloužení 86:79.

Svitavy v Pardubicích nevedly ani vteřinu a nakonec prohrály o 44 bodů. Největší podíl na jejich drtivém vítězství měli se 22 body Dušan Pandula a dvacetibodový Lamb Autrey.