Basketbalisté Ostravy se drželi, ale nakonec Nymburku podlehli

Ostravský rozehrávač Adam Číž zklamaný z výsledku utkání v Děčíně. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

20 2015
Basketbalisté Ostravy v dohrávce 20. kola nejvyšší soutěže podlehli obhájci titulu z Nymburka 78:89. Nová huť dlouho držela naději na dobrý výsledek, ale v závěru si favorit očekávanou výhru pohlídal.

První čtvrtina byla ve znamení dobré střelby z obou stran a skončila vyrovnaným skóre 27:27. Lehce navrch pak měli hosté, kteří si do hlavní přestávky odnesli čtyřbodové vedení. Nymburku se nedařila střelba, ale vynahrazoval to lepším doskakováním a bezchybnou hrou prakticky bez ztrát.

Ve vyrovnané bitvě bylo naposledy srovnáno 58:58. Nové huti pak nevyšel závěr třetí čtvrtiny, prohráli ho 12:2 a obhájce titulu od té doby kontroloval vedení. Ostravští se snažili a pět minut před koncem se přiblížili na rozdíl tří bodů, ale to bylo vše.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužů - 20. kolo

Ostrava - Nymburk 78:89 (27:27, 46:50, 60:70)
Nejvíce bodů:
Dougherty 18, Muirhead a Číž po 15, Zbránek 10 - Washington 23, Stutz 14, Burns 11, Hruban 10. Fauly: 18:24. Trestné hody: 21/20 - 23/20. Trojky: 10:7. Doskoky: 35:36.