Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Éra kouče Broma v Příbrami končí. Stěhuje se do Karlových Varů

Petr Brom | foto: Ladislav Němec, MAFRA

6 2014
Přesun volejbalové extraligy ze Starého Města do Karlových Varů se citelně dotkl Příbrami. Tým nováčka skládá opora Kocourů z minulé sezony Jakub Novotný, vzal s sebou i trenéra Petra Broma.

Extraligový bronz ze sezony 2011/2012, pak dvě čtvrtá místa. A navrch dvě účasti ve finále Českého poháru.

Volejbalisté Příbrami za poslední tři roky zapsali do klubové kroniky několik významných milníků. Vždy pod vedením trenéra Petra Broma.

O další úspěchy už se však budou pokoušet bez něj i bez bývalého reprezentačního univerzála Jakuba Novotného.

"Prioritně musíme obsadit místo univerzála, které nás po odchodu Novotného pálí."

Daniel Rosenbaum, předseda Příbrami

Klíčoví muži příbramského týmu, který v jarním čtvrtfinále play-off senzačně vyřadil mistrovskou Ostravu, odcházejí. Oba míří do Karlových Varů, které získaly extraligu od Starého Města.

V lázeňském městě vyrůstá extraligový nováček v rodinných rukou. Na přesunu licence má zásadní podíl karlovarský hejtman Josef Novotný a tým skládá jeho syn Jakub, nyní už bývalý příbramský tahoun. "Udělal pro nás obrovský kus práce. Myslím, že hlavně díky němu jsme postoupili přes Ostravu. S Jakubem jsme byli dohodnutí na rok, po sezoně měl svoje plány, já o nich věděl a asi nepřipadalo v úvahu, že by v Příbrami zůstal," řekl předseda Kocourů Daniel Rosenbaum.

A chápe i trenérův odchod. "Sedli jsme si spolu, probrali všechny okolnosti a po vzájemné dohodě jsme se rozešli," poznamenal. "Karlovy Vary jsou pro něj výzvou, posune se dál a ani u nás po třech letech nebude na škodu změna trenéra."

Místo Broma nastupuje Dvořák

Pokračovatelem na Bromově místě bude René Dvořák, který naposledy trénoval Ústí nad Labem.

"Je to ambiciózní trenér a umí pracovat s mladými hráči. Cítil jsem z něj, že se chce posunout nejen blíž k Budějovicím, odkud pochází, ale možná i do trochu lepšího klubu, než ve kterém byl naposledy," prohlásil Rosenbaum.

Dvořák už v Příbrami nebude mít k ruce trio cizinců z minulé sezony. Nejznámější z nich, venezuelský smečař Andy Rojas, by mohl zamířit za Bromem a Novotným do Karlových Varů.

"Pomáhal nám poslední tři měsíce i z důvodu zdravotní situace v našem kádru. Na poměry v české lize bral nadstandardní plat a nevím, jestli bychom byli schopni ho zaplatit celou sezonu. Proto o něm dál neuvažujeme," prozradil Rosenbaum. Končí i smečař Zdeněk Málek, místo něj se po dvou letech v ČZU Praha vrací Martin Böhm.

"Prioritně teď musíme obsadit místo univerzála, které nás po odchodu Jakuba (Novotného) pálí," naplánoval Rosenbaum. "O dalších změnách jednáme."Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze