Kladno potvrdilo vedení v extralize i proti Liberci a soka odrazilo

Liberečtí volejbalisté se na kladenské palubovce na odpor nezmohli. | foto: Ota BartovskýMF DNES

6 2010
Kladenští volejbalisté drží první místo v extralize. Vedení potvrdili i ve 25. kole nejvyšší soutěže, kdy doma zdolali Liberec hladce ve třech setech. Ve druhém hosté dokonce uhráli jen jedenáct bodů. Druhé České Budějovice si stejně snadno poradily s ČZU Praha.

Domácí nastoupili bez zraněného blokaře Sukuby, na postu nahrávače se objevil Dvořák. Pražský tým začal nadějně a vedl 15:9. V polovině prvního setu vystřídal nahrávače Dvořáka zkušenější Sládeček a karta se začala obracet.

Nejlepším mužem na palubovce byl nestárnoucí Pochop, především jeho zásluhou Jihostroj vyhrál první set 25:22.

Úřadující mistr se uklidnil a dostal soupeře místy pod drtivý tlak.

Sládečkovi se podařilo rozehrát univerzála Motyse a body přibývaly převážně na domácí straně. Ve třetím setu se Pražané pokusili o zvrat, jenže v důležitých okamžicích poslali míče daleko do autu nebo do sítě.

Největší drama se odehrálo ve Zlíně, jehož hráči získali proti Brnu úvodní dva sety a směřovali za vítězstvím. Předposlední tým tabulky se však nevzdal a další tři sady vybojoval pro sebe.

Kladno - Liberec 3:0 (23, 11, 18)