Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy pláče Michael Jordan? Když uspěje jeho syn

Tak Michael Jordan fandil při zápase Charlotte v NBA. U klání svých synů prý bývá klidnější. | foto: Reuters

9 2009
Michael Jordan má dvě velké záliby. Basketbalová ikona zaprvé miluje golf. A zadruhé s velkou oblibou sleduje basketbalové počiny svých synů. Šestinásobný vítěz NBA letos slzel, když jeho potomek Marcus vyhrál středoškolský šampionát. Od příštího školního roku jej bude moct sledovat na univerzitě.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

Když si Marcus Jordan vybral svou budoucí univerzitu, dostala se tahle zpráva na titul internetové stránky yahoo.com a do spousty zámořských novin. Zkrátka, syn slavného otce pozornosti neujde. Osmnáctiletý Marcus Jordan v budoucnosti opustí střední školu v Chicagu a bude hrát a studovat na University of Central Florida.

"Ukázali mu, že ho nechtějí jen pro jeho příjmení. Dali mu na vědomí, že může mít ve hře vliv. Chtějí Marcuse jako Marcuse," prohlásil Jordanův kouč Brian Davis.

Co umí Marcus Jordan

Synové se tátovi zřejmě nikdy nevyrovnají, ovšem odmala žijí pod vahou jeho jména. "Nejdou v mých stopách. Hrají jinak než já. Jsou mladí a pro basketbal mají vášeň. Chci jen, aby byli sami sebou. A zatím jsou," uvedl Michael Jordan před časem pro USA Today.

Marcus v poslední středoškolském play-off měl v průměru 16,8 bodu na zápas a 8,5 doskoku. "Je typem hráče, který udělá všechno potřebné pro to, aby mohl být na palubovce a vyhrát. Je vynikající obránce, ale má taky schopnost dostat se ke koši. Bude se jen zlepšovat, pokud se mu dostane pozornosti a individuální práce," tvrdí trenér Tyrone Slaughter. "Je soutěživý. Silný."

Marcus Jordan podruhé

Marcusův bratr Jeffrey už hraje na University of Illinois, teď získal plné stipendium. V průměru stráví na palubovce asi deset minut za zápas, jeho specialitou je obrana. Po otci prý podědil výskok. "Táta mě naučil spoustu psychických záležitostí. Řekl bych, že se vyvíjím ve stejně chytrého hráče, jako je on," pronesl Jeffrey.

Jeho první basketbalovou vzpomínkou je vítězství Chicago Bulls v roce 1991. V současnosti však obdivuje hodně LeBrona Jamese. Několikrát pochyboval o tom, zda má basketbal hrát. "Vždycky jsem chtěl být normální. Nechtěl jsem vyčnívat na střední škole. Když se o mě začala zajímat celá země, nebyl jsem na to nachystaný. Ale pokud se k vám spolužáci chovají normálně, nemůže se vám přihodit nic lepšího."

Když tedy pochyboval, zašel za mámou. "Říkala mi: dokud tě basketbal baví, měl by sis to užívat." I proto hraje ve dresu s číslem třináct. Ovšem na rameni má na tátovu počest tetování s logem "Jumpmana". Dokonce prý otce jednou v basketbale porazil. To když i s bratrem Marcusem hráli jeden na jednoho. "Ale táta vám to popře."

Michael Jordan sleduje utkání syna Jeffreyho

Michael Jordan míval ve zvyku se dívat se syny na basketbalové zápasy. Radí jim, chodí jim fandit. Když Marcus vyhrál nedávno středoškolský titul, k němuž přispěl v závěrečném zápase 19 body, otec v hledišti tleskal vestoje a v očích měl slzy.

"Já a plakat? Nepláču. Ne kvůli sobě," uvedl Jordan. "Syn mi pak řekl: Tati, povedlo se mi to, co ty jsi nikdy nedokázal. Což je pravda. Odpověděl jsem mu: ne každý, kdo vyhraje tenhle šampionát, vítězí i jinde. Pokud se chceš spokojit s tímhle triumfem, pak prosím. Ale existuje spousta výzev."

Autor:

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze