Karviná vyhrála a zůstává ve hře o postup

3 2000
K a r v i n á - Karvinští házenkáři zvítězili ve čtvrtém kole skupiny D Ligy mistrů poprvé v soutěži zvítězili. Odnesl to norský celek Runar Sandefjord, do té doby vedoucí tým skupiny v Karviné podlehl 26:34. Karviná sice zůstala poslední, ale od Cetinje na prvním místě ji dělí jen dva body, takže před dvěma závěrečnými koly mají ještě všechny celky naději na postup do čtvrtfinále. Podle trenéra Ivana Hargaše rozhodla obrana. "Rozhodnuto bylo už v 15. minutě. Velký podíl na vítězství mají naši příznivci," řekl domácí kouč.

Hráči Karviné začali soustředěně a v osmé minutě vedli 3:0. Agresívní obranou připravovali hosty o míče, navíc norští házenkáři dělali jednu technickou chybu za druhou; celkem jich v
utkání 'vyrobili' přes dvacet. Karviná tak měla prostor k rychlým protiútokům a zejména dvojice Radčenko-Juříček mnohdy na palubovce předváděla exhibiční kousky.

Norský celek i po přestávce hodně špatně bránil a ani kombinace se mu nedařila. V 54. minutě Karvinští vedli o 13 branek, pak ale polevili a dovolili Sandefjordu snížit odstup.

Trenér norského mužstva Rune Teigen přiznal, že jeho svěřenci nezvládli vstup do zápasu. "Nedařila se nám vůbec kolektivní hra, i výkony jednotlivců byly velmi špatné. Karviná sehrála fantastický zápas a podle mě je ještě ve hře o postup ze skupiny," řekl.

Nejvíc branek: Juříček 9, Heinz 6, Vašek 5 - Barth 5/1, Berndtsson a Jorgensen po 5. Rozhodčí: Cohen, Peretz (Izr.). Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 1500.

Další zápas skupiny: Lovčen Cetinje - San Antonio 25:24 (11:11).