Karviná suverénně dokráčela pro ligový titul

1 2000
F r ý d e k M í s t e k - Házenkáři Baníku Karviná získali mistrovský titul, když po dvou výhrách v domácím prostředí nad loňským vicemistrem SKP Frýdek-Místek zvítězili napodruhé v hale soupeře 28:26 a vyhráli finálovou sérii 3:1. Nový mistr republiky prohrál pouze v nedělním utkání ve Frýdku- Místku 24:25, v minulé sezóně skončil na čtvrtém místě.
Nový mistr republiky prohrál pouze v nedělním utkání ve Frýdku- Místku 24:25, v minulé sezóně skončil na čtvrtém místě. Oba týmy hrály od začátku s obrovským nasazením a nesmírně tvrdě v obraně a v průběhu prvního poločasu se neustále střídaly ve vedení. V předposlední minutě úvodního dějství sice získal Krahulík pro Frýdek-Místek dvoubrankový náskok, ale hosté ještě do přestávky dokázali srovnat skóre brankami Brůny a T. Heinze.

Úvod druhé poloviny vyšel lépe Karviné, která se třemi Gavriškovými góly dostala do vedení 17:14. Výborně chytal karvinský gólman Galia, jenž kapituloval v úvodní čtvrthodině druhého poločasu pouze po střelách Szegényho a Kovářově. Hosté těžili z chyb soupeře v rozehrávce a ve 46. minutě již vedli o pět branek 22:17 po Gavriškově gólu ze sedmimetrového hodu.

Domácí hráči však za nepříznivého stavu nerezignovali, zpřesnili hru, Žižka ve 48. minutě snížil na 19:22 a další branku přidal o dvě minuty později Drabík. V předposlední minutě sice Žižka snížil náskok Karviné na rozdíl jediné branky, ale Brůna po rychlém trháku pečetil výhru Baníku i zisk mistrovského titulu.

"Sezóna pro nás měla dva velké vrcholy. Úspěšný start v evropském poháru a první místo po dlouhodobé části, čímž jsme získali výhodu začínat zápasy play off v domácím prostředí, kterou jsme využili k zisku titulu. Dnes zahrál skvěle Gavriško, přivodil na začátku druhé půle zlom v utkání," stručně zhodnotil sezónu karvinský trenér Ivan Hargaš.
"I když jsme prohráli, jsem s výkonem mužstva spokojen. Hráči i za nepříznivého stavu bojovali a dokázali snížit pětibrankový náskok soupeře na rozdíl jediného gólu, ale otočit výsledek již bohužel ne," poznamenal kouč Frýdku-Místku Rastislav Trtík.

SKP Frýdek-Místek - Baník Karviná 26:28 (14:14)
Nejvíce branek: Kovář 8, Žižka 5, Szegény a Krahulík po 3 - Gavriško 7/5, Vašek 5, Juříček 5/2. Rozhodčí: Pešek, Padevět. Sedmimetrové hody: 2/1 - 9/7. Vyloučení: 6:5. Diváci: 7500. Konečný stav finálové série: 1:3.