Ukázali jsme vnitřní sílu, radoval se karvinský Paululik po skalpu Plzně

Karvinský Michal Paululik se pokouší obstřelit Jakuba Šindeláře. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

24 2015
Karvinští házenkáři se radovali, jako by postoupili do finále. A proč ne, vždyť v osmém kole extraligy porazili mistrovskou Plzeň 27:26. „Je to pro nás obrovsky cenné vítězství,“ řekl karvinský křídelník Michal Paululik.

Pomohla vám změna trenéra po tom, co po pátém kole odstoupil Jaroslav Hudeček?
Asi ano, po jeho výměně, kdy to vzali pan Farář (šéf klub) s Veřmou (hráč Lubomír Veřmířovský) a teď s Radkem Bartošicem, je to naše třetí výhra v řadě. A ještě proti mistrovské Plzni, která má zdvojené všechny posty.

Dlouho jste vedli, ale soupeř tři minuty před koncem otočil stav z 25:21 na 25:26. Co se stalo?
Házená se hraje posledních deset minut. Věděli jsme, že Plzeň určitě zapne a bude hrát rychle. A to přišlo.

Vy jste se ale nezlomili.
Tím, že jsme se nesložili, jsme ukázali vnitřní sílu, morálku. A v poslední vteřině nám pomohl výborný blok Hanische. Trenéři nám ale pořád říkali, ať si do hlavy dáme výhru a nepřipouštíme si žádný kolaps. Projevila se síla kolektivu, když jsme vedení znovu strhli na naši stranu a vyhráli o ten gól.