Basketbalistky Trutnova zatím v nadstavbě porazily všechny soupeřky

Jozef Rešetár během letní přípravy s trutnovskou mládeží. | foto: Vilém Fischl

17 2014
Basketbalistky Kary Trutnov mají nakročeno k další velké sérii v této sezoně. Na rozdíl od té z jejího úvodu, kdy osmkrát za sebou prohrály, ale k mnohem příjemnější. Jejich vysoké vítězství 88:59 nad Karlovými Vary bylo páté v řadě a výrazně je posunulo k vítězství ve skupině A2 o 7. až 12. místo, do níž se vinou nelichotivé šňůry proher z podzimu propadly.

Trutnovské družstvo přesně po polovině nadstavbové části skupinu vede, když si v té první poradilo se všemi soupeřkami.

Tentokrát velmi jasně, když tým z Karlových Varů přehrávalo hned od začátku zápasu. Od stavu 5:3 během chvíle zvýšilo na 15:3 a ve zbytku zápasu pak skóre tu rychleji, tu pomaleji už jen zvyšovalo.

Karlovy Vary se domácímu týmu vyrovnaly jen ve třetí čtvrtině, kterou prohrály o dva body, avšak ostatní mnohem vyšším rozdílem. Nejvyšší byl hned v úvodní, kterou Kara vyhrála o čtrnáct bodů 28:14.

Přitom soupeř ze západu Čech před vánočními svátky ještě v základní části soutěže sahal po vítězství a přišel o něj až několik vteřin před koncem zápasu, kdy šťastným tříbodovým košem trutnovská Hindráková vyrovnala, v prodloužení si pak domácí tým už výhru nenechal vzít.

Odvetnou část nadstavbové skupiny A2 začne trutnovské družstvo za dva týdny v Mladé Boleslavi, kde bude hostem tamní Slovanky. O víkendu se totiž v Trutnově hraje finálový turnaj letošního ročníku České poháru.