Kanoistka Hošková byla třetí ve finále SP ve vodním slalomu

Kateřina Hošková, vodní slalom | foto: Josef Vostárek, MF DNES

3 2010
Jen kanoistka Kateřina Hošková se dnes dostala z české výpravy na stupně vítězů při posledním dílu Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu. Do finále postoupila ze sedmého místa, v něm už ale branku neminula a prohrála jen s Australankou Leanne Guineaovou a vítěznou Číňanou Cchen Nan-kin.

Jízdu mimo branku si ve finále připsali Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, kteří jako jediní z českých deblkanoí postoupili do nejlepší desítky, a skončili v ní na posledním místě. Vyhráli Němci David Schröder a Frank Henze. Závod kajakářů zcela opanovali domácí závodníci, kteří obsadili první tři místa a nejrychlejší byl Hannes Aigner.

V neděli jsou na programu semifinále a finále závodů kanoistů a kajakářek. České barvy budou hájit všechny tři ženy Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marie Řihošková, do semifinále mezi kanoisty z Čechů postoupili Michal Jáně a Stanislav Ježek, vítězové obou předchozích závodů Světového poháru.

výsledky

Muži:
K1
: 1. Aigner 98,91 (0 trestných sekund), 2. Grimm -1,21 (0), 3. Böckelmann (všichni Něm.) -1,28 (0), ...18. Hilgert, 34. Hradilek, 39. Přindiš (všichni ČR) - vyřazeni v semifinále.
C2: 1. Schröder, Henze (Něm.) 116,68 (2), 2. Lefevre, Gargaud Chanut (Fr.) -0,06 (0), 3. Baillie, Stott (Brit.) -0,37 (0), ...10. Koplík, Vrzáň -59,03 (52), 12. Volf, Štěpánek - vyřazeni v semifinále, 23. Přinda, Havlíček (všichni ČR) - vyřazeni v kvalifikaci.