Kajakářka se stala německou legendou

2 2000
Německá kajakářka Birgit Fischerová získala v Sydney další dvě zlaté medaile, celkem jich na olympijských hrách od Moskvy 1980 posbírala sedm a stala se nejúspěšnější německou olympioničkou historie. Překonala plavkyni Kristin Ottovou a jezdce Reinera Klimkeho. "Počet medailí pro mě není důležitý. Zítra mě čeká další závod, takže dnes žádné velké oslavy nebudou," řekla Fischerová v sobotu, kdy zvítězila jako členka čtyřkajaku. Druhý den úspěch zopakovala s Wagnerovou na dvojkajaku. Dokázala se vyrovnat i se špatným počasím, které v neděli způsobilo odklad všech finálových jízd o šest hodin. Ani pak se však vítr, dosahující rychlosti 56 kilometrů za hodinu, neutišil a vytvářel na kanálu v Penrithu vysoké vlny. Velkou postavou her se stal také norský kajakář Knut Holmann, který dokázal vyhrát kilometrovou i poloviční trať. Do závodu singlkánoí se promítl prestižní souboj Německa s Maďarskem. Zatímco v sobotu zvítězil Andreas Dittmer, den poté vyhrál mohutný György Kolonics.