Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Je to 0:0. Záleží, kdo se víc podělá, glosuje volejbalový boj Kovářová

Julie Kovářová v červeném dresu pro libero mezi prostějovskými spoluhráčkami. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

5 2017
Poprvé v historii musely prostějovské volejbalistky čelit zápasu, který je mohl připravit o titul. A navíc na nepřátelském území. V kotli patnácti set diváků ale nejprve zvládnutou koncovkou prvního setu nahlodaly sebedůvěru Olomouce a pak ji v dalších dvou naprosto rozmetaly. Díky tomu budou mít v sobotu v rozhodujícím pátém utkání výhodu vlastní haly. „Bude to velký boj,“ tuší prostějovské libero Julie Kovářová.

Třetí zápas jste prohrály 2:3, co se s vámi přes noc stalo, že jste se dokázaly zvednout?
Co se stalo? Přijde mi, že už je to takový náš rituál - prohráváme 0:2 na sety, dotáhneme to a pak ztratíme tie-break. A další zápas vyhrajeme 3:0. Teď už to snad zlomíme a nebude to pokračovat.

Víte, co teď podle této řady vychází?
Teď není na řadě nic. Na řadě je poslední zápas, náš první set, který vyhrajeme a budeme doma slavit.

O titulu tedy rozhodne první set pátého zápasu?
Je to hodně důležité a je to hodně v hlavách. Kdo zvládne první set, může se trošičku zklidnit a pak už se hraje o hodně lépe.

Je teď psychická výhoda na vaší straně?
Ne. Je to nula nula, začíná se od začátku a záleží na tom, kdo se víc podělá.

Jaké je v sérii neustále dotahovat?
Strašně unavující. Je to hrozně dlouhá sezona. Začaly jsme prvního srpna a teď hrajeme pátý zápas finále. Ale je to vyrovnané na obou stranách, všichni jsou unavení a záleží, kdo se víc popere.

Co říkáte na atmosféru olomouckých zápasů?
Je to něco neuvěřitelného. Je to fakt krásný a myslím, že i v Prostějově přijde hodně lidí. A hraje se úplně jinak, protože když je v hale ticho a slyšíte, jak lidi nadávají, není to ono. Když fandí a povzbuzují, je to fakt hezký.

Po třetím zápase říkal trenér Čada, že jste hrály ustrašeně a chybí vám osobnost, která tým strhne. Zmiňoval to i při proslovu v šatně?
Nemáme tým postavený na jedné hráčce, zkušeném tahounovi, který to v určitých momentech rozhodne, nebo když je to vyrovnané, vezme to na sebe. Takovou v družstvu nemáme a záleží na tom, jak hrajeme týmově. Když hrajeme týmově, tak vyhrajeme, ale jakmile se na sebe budeme koukat, dávat si přednost a říkat si ‚to byl tvůj balon‘, tak to nepůjde.

Čekala jste, že bude Olomouc ve finále tak vzdorovat?
Ano. Jsou letos opravdu dobře připraveni a je na nich vidět, že hrozně moc chtějí. My nemáme tak strašně dobrý tým jako v minulých sezonách, takže myslím, že to bude velký boj.Mercedes Třída GL 350 CDI 7...
Mercedes Třída GL 350 CDI 7...

r.v. 2012, naj. 157 000 km, diesel
989 000 Kč (s DPH)
POWER SYSTEM PUSH UP STANDPOWER SYSTEM PUSH UP STAND

Porovnejte ceny, pročtěte recenze a objednejte přímo u nás.

www.Heureka.czNajdete na iDNES.czmobilní verze