Jindřichohradečtí uspěli venku, dokázali vyhrát o bod v hale Brna

Jiří Šoula (vlevo) z Pardubic brání jindřichohradeckého Mitche Rollse. | foto: Michal Klíma, MAFRA

17 2014
Z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži basketbalistů vyhráli Lions Jindřichův Hradec tři. Naposledy se jim to povedlo v Brně, kde jim domácí po dramatické poslední čtvrtině podlehli o bod 69:70. Všech pět zápasů odehráli Lions po velké tragédii, kdy při automobilové nehodě zahynuli tři jejich spoluhráči.

Trenér týmu Karel Forejt potvrdil názor, že neštěstí jeho svěřence výrazně semklo. Po výhře v Brně opustili poslední příčku v tabulce.

Navíc budou hrát ve středu doma od 19 hodin proti Ústí a nejsou bez šance. V sobotu zajedou do haly USK Praha. Právě studenti je na spodku tabulky vystřídali.

V Brně se po dobrém začátku hostů domácí chytili a stále vedli. "Ještě asi čtyři minuty před koncem třetí části jsme prohrávali o 13 bodů," upřesnil Forejt.

Pak však zabrali hosté a do konce třetí části snížili na rozdíl dvou bodů. Na dobré práci týmu se vydatně podíleli i Čech nebo Melski. V závěru stříleli důležité body hostů hlavně cizinci. "Vedli jsme o tři body a to se ukázalo jako rozhodující pro celý výsledek," podotkl kouč. "Výhru jsme vybojovali dobrou obranou."

Blíží se konec přestupního termínu. "Další hráče jako posily nejspíš hledat nebudeme," řekl Karel Forejt. "Tahle sestava u nás sezonu dokončí."