Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jezdec rallye ohromil i Engeho

16 2000
P r a h a - Nejrychlejší český automobilový závodník vystoupil z vozu a lehce se chvěl. Nepříliš často vídaná věc. Tomáš Enge k tomu měl pořádný důvod. Vzrušení ho ovládlo při absolvování (na místě spolujezdce) krátké testovací jízdy s Arminem Schwarzem, německým pilotem Škoda Motorsport týmu. "Ohromný zážitek," komentoval ďábelsky rychlou projížďku Enge. "Velice rád bych to také zkusil za volantem, ale zatím nemám to štěstí, že by mi takový vůz někdo půjčil."

Před očima se vám míhají obrysy domů a stromů, nebo taky jen nebe. V některých chvílích se jen těžce orientujete. Přestava, že byste zvládl řídit vůz je nesmyslná. Nezdá se vám, že jedete, spíše jen letíte nebo se kloužete. Do stromu, který před vámi najednou vyrostl, musíte narazit. Chcete ještě více zabořit do sedaček než zjistíte, že už to víc nejde. V okamžiku je strom za vámi. Sedíte jako spolujezdec v pořádně ostré škodovce Armina Schwarze, a on vede svůj vůz i v šílené rychlosti s mistrnou jistotou. "Není to závod," naznačuje do sluchátek Swarz, že naostro jezdí ještě rychleji.

Vedle německého pilota Škody Motorsport týmu, jezdícího s octavií závody seriálu MS, se ukázkového testování pro hosty zúčastnil domácí rallyeový šampion, teprve čtyřiadvacetiletý Roman Kresta. "Věřím, že příští rok se zúčastním i jednoho závodu mistrovství světa," řekl Kresta, který je považován za největší naději českého rallye sportu.

Kluk z vísky se chystá dobýt svět - přečtěte si více o Romanu Krestovi.

Češi hvězdu Škody milují nebo nenávidí - o Arminu Schwarzovi čtěte zde.

Podívejte se na fotogalerii a video ze středečního testování.

Další pohled z kabiny vozu Armina Schwarze.

Fotografie z letošní sezony Škoda Motorsport týmu.

Armin Schwarz vyráží na testovací trať.

Roman Kresta, mistr ČR v rallye pro rok 2000, dojíždí do cíle jedné z testovacích jízd.

Testů Škoda Motorsport týmu ze zúčastnil i Tomáš Enge. Na fotografii vedle otce Břetislava (vpravo) a sportovního redaktora České televize Petra Kmenta (vlevo).

Rallyový mistr České republiky Roman Kresta při testování v Jizerských horách.

Mechanici Škody Motorsportu v krátké přestávce při testování.

Mechanici Škoda Motorsport týmu v akci.

Němec Armin Schwarz, jezdec stáje Škoda Motorsport

Armin Schwarz

Sympatický Armin Schwarz při testování v Jizerských horách.

Schwarz se se svým vozem chystá na testovací trať.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze