Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se zrodil fenomén McIlroy: v devíti střílel míčky do máminy pračky

DOSAVADNÍ VRCHOL. Rory McIlroy ovládl golfové US Open. | foto: AP

26 2011
Nejdřív vzal do ruky hůl, golfový míček a žongloval. Ťuk, ťuk, mezi nohama, a zase zpět. Bravo, tleskali mu diváci. Pak si Rory McIlroy připravil míček na koberci, napřáhl a trefoval se do pračky. V devíti letech ukázal talent, minulou neděli dosáhl na dosavadní vrchol kariéry - vyhrál golfové US Open.

Dnes dvaadvacetiletý britský střelec byl zázrakem už kdysi před léty. Svým uměním šokoval na mistrovství světa hráčů do deseti let, které vyhrál. Byla to pro pro prcka ze severoirského Holywoodu velká událost, na Floridě porazil celou kupu opravdu dobrých malých golfistů.

Byl to takový výsledek, že si za něj vysloužil pozvání do pořadu The Kelly Show v irské televizi. Když usedl do křesla, moderátor Gerry Kelly chtěl slyšet, jak trénuje. "Pálím míčky do máminy pračky," zubil se capart.

"Cože?" divil se Kelly. Na důkaz nechal přivézt starou tatramatku s předním plněním, připravil hromádků míčků a vyzval ho: "Tak to ukaž."

První tři rány sice mladý McIlroy těsně minul, pak ale předvedl správnou mušku. "Vždyť jsem to trénoval doma v kuchyni," smál se.

Moderátor pořadu asi ani netušil, jak vizionářsky mluví, když pronesl: "Američané mají Tigera Woodse, my zase mladého Roryho. A věřte, tento klučina umí míčky trefovat."

V neděli trefil vítězství na US Open. Stal se tak nejmladším vítězem za posledních 88 let.

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze