Házenkářky Slavie porazily mistrovský Most a v interlize jsou druhé

Radující se lavička Slavie | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

8 2014
Házenkářky pražské Slavie porazily v repríze posledního českého finále mistrovský Most 26:25 a v tabulce interligy se posunuly před své soupeřky na druhé místo. O bod první jsou i nadále neporažené Michalovce.

Po vyrovnaném poločase, který nakonec o dva góly vyhrála hostující Slavia, Pražanky zvýraznily po přestávce čtyřbrankovou šňůrou svůj náskok. Most sice ještě dokázal vyrovnat na 22:22, dramatický závěr ale o gól prohrál.

„Podařilo se nám sice dotáhnout šestibrankové manko, ale poté nás zase srazily individuální chyby. Naši prohru zapříčinil především nevydařený první poločas,“ konstatoval trenér Mostu Dušan Poloz.

Premiérové vítězství v sezoně oslavily hráčky Olomouce, které porazily Prešov 30:19 a po šesti prohrách v řadě si připsaly první body.

„Na začátku se u nás projevila určitá deka z předchozích utkání, neproměnili jsme některé jasné brankové příležitosti. Naštěstí jsme to ale dokázali vytáhnout zpátky v jiných situacích,“ uvedl trenér Hanaček Jan Bělka.