Házenkářky Michalovců uspěly ve Zlíně, vyhrály i Most a Slavia

Radost mosteckých házenkářek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2014
Nejlepší tři týmy interligy házenkářek si v 16. kole připsaly vítězství. První Michalovce měly ve Zlíně těžkou práci, když v poločase o gól prohrávaly, nakonec soupeře zdolaly 28:26. Most v domácím prostředí v pohodě přehrál poslední Písek 32:16 a Slavia bez potíží přehrále Partizánske.

Házenkářky pražské Slavie vyhrály zápas o třetí místo v tabulce. Partizánske doma porazily výrazným rozdílem 34:25 a předstihly ho o bod. Na vedoucí Michalovce ztrácejí slávistky tři body, na nejlepší český celek Most dva.

Slávistky v interlize zvítězily popáté za sebou a formu mezitím potvrdily i postupem do čtvrtfinále Vyzývacího poháru. Zápas s Partizánským rozhodly krátce před poločasovou přestávkou pětibrankovou šňůrou, po níž odešly do šaten s vedením 17:10. V dalším dnešním utkání vyhrálo Veselí nad Moravou nad Jindřichovým Hradcem jednoznačně 37:15 a posunulo se na osmou pozici.