Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Burgrová zaplavila Hradec. Snad mě tu nebudou mít plné zuby, doufá

Ilona Burgrová coby tvář mistrovství Evropy basketbalistek na královéhradeckém autobusu | foto: Martin Veselý, MAFRA

15 2017
Zastavila se na kávu v restauraci nedaleko zastávky městské hromadné dopravy a během chvíle viděla svoji nadživotní fotografii hned několikrát. „Byl to snad každý autobus. Jezdit takhle po Hradci je unikum,“ řekla basketbalistka Ilona Burgrová po víkendové zkušenosti.

Královéhradecká rodačka je jednou z výrazných tváří v pátek začínajícího evropského šampionátu a v těchto dnech zve fanoušky na šampionát nejen prostřednictvím polepených autobusů, ale také plakátů umístěných na zastávkách.

Fotogalerie

Je vás teď v Hradci doslova plno, není to až svazující?
Pro mě je důležité, že Hradečáci šampionát vnímají pozitivně, to je velká podpora. A tyhle věci okolo mě nijak nesvazují.

Hradec basketbalem skutečně žije, vnímáte to také tak?
Vnímám. Schválně jsem o víkendu zůstala v Hradci, abych atmosféru nasála. Mám z toho dobrý pocit a doufám, že šampionát Hradečáky vtáhne.

Co na to, že vás teď v Hradci vidí všude, říkají vaši známí?
Většinu kamarádů a rodinu mám odsud z Hradce, a tak mi říkají, že jsem úplně všude, až je to otravné. Obávám se, aby mě plné zuby neměli i Hradečáci.

Váhala jste, když se o tom, že v Hradci budete hlavní tváří vy, rozhodovalo?
Tohle nebylo na mně. Jde o projekt České basketbalové federace. Fotka, která je na autobusech, byla pořízena z propagačního hlediska a pak se rozhodlo, že právě ta půjde do spolupráce s hradeckým dopravním podnikem.

Ilona Burgrová byla společně s Alenou Hanušovou hostem pořadu Rozstřel. Poslechněte si, jak odpovídaly:

Zahrát si šampionát doma v Hradci, to je asi příležitost, která pro je pro vás výjimečná.
Souhlasím. Mám tady rodinu a většinu přátel. Tohle jsem si nikdy nepředstavovala. Považuji Hradec za sportovní město a tohle je pro mě třešnička na dortu. Navíc pro mě poslední reprezentační akce.

Před sedmi lety jste zažila mistrovství světa, které se hrálo v Česku a na kterém jste cestou do finále a ziskem stříbrných medailí doslova zbláznily národ. Jak na to vzpomínáte? Může se letos něco podobného opakovat?
Vzpomínky jsou krásné, ale události neopakovatelné. Abychom se k tomu přiblížily, musíme udělat hodně a dát spoustu sil. Stát se může cokoliv a kvůli holkám v týmu bych byla ráda, kdybychom zažily to, co my tehdy v roce 2010. Před sedmi lety to bylo postupné, vždyť naše některé zápasy na začátku v Brně nebyly vyprodané. Tady máme malinko náskok, protože naše zápasy v Hradci prý vyprodané už jsou. Tomu jsem ráda a hlavně bych chtěla, aby si to lidi přišli užít.

Co říkáte soupeřkám ve skupině, se kterými se v Hradci utkáte? Jak to podle vás dopadne?
Dopadnout to může všelijak. My ale věříme, že ze skupiny postoupíme dál. I kdybychom o tom měly rozhodnout až v křížovém zápase s týmem z druhé skupiny.

Česká basketbalistka Ilona Burgrová v Hradci Králové u nově polepeného...

Česká basketbalistka Ilona Burgrová v Hradci Králové u nově polepeného reklamního autobusu s jejím portrétem pro nadcházející mistrovství Evropy.

Někoho tedy musíte nechat za sebou, na koho si věříte?
Doufáme, že si poradíme s Maďarskem. Také ale doufáme, že zvládneme hned první zápas s Ukrajinou.

Favoritkami naší skupiny jsou Španělky. Máte k nim velký respekt?
Jsou velmi silné, ale jde o soupeřky, s kterými si chcete zahrát. Hrají velmi hezký basketbal, žádnou špinavou hru. Není nikdo, koho bychom se měly bát, tak ani jich ne.


MyProtein Impact Whey Protein 2500 gMyProtein Impact Whey Protein 2500 g

Porovnejte ceny, pročtěte recenze a objednejte přímo u nás.

www.Heureka.czNajdete na iDNES.czmobilní verze